Abidin Yılmaz Huzurevi Açılıyor

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’u ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürü İdris Yekelek, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ile inşaatı tamamlanan Abidin Yılmaz Huzurevi’nde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Yekelek, Süleyman Demirel Huzurevi sakinlerinin kışa girmeden Abidin Yılmaz Huzurevi’ne taşınacağını söyledi. 

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’i makamında ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürü İdris Yekelek, Başkan Özden ile birlikte Yavuz Selim Mahallesi PTT Caddesi üzerindeki inşaatı tamamlanan huzurevinde incelemelerde bulundu.

Huzurevinin konum olarak önemli bir yerde olduğunu söylen Yekelek, Süleyman Demirel Huzurevi için alınan yıkım kararının ardından orada bulunan huzurevi sakinlerinin inşaatı tamamlanan yeni huzurevine aktarılacağını belirterek,” Kışa girmeden yıkım kararı alınan Süleyman Demirel Huzurevi’nde bulunan yaşlılarımızı yeni yapılan huzurevine taşıyacağız. Ayrıca huzurevi çalışanlarımızı da mağdur etmeden yeni huzurevinde ve diğer kuruluşlarımızda istihdam edeceğiz” dedi.

Huzurevi ihtiyaçlarının her geçen yıl arttığını vurgulayan Yekelek, “Sayın Başbakanımızın nüfus artışı ile ilgili hassasiyeti bizim huzurevi profilimiz de bariz bir şekilde ortaya çıkmaktadır. 2003 ve 2004 yıllarında genel müdür yardımcılığına atanmıştım. O yıllarda Türkiye genelinde yanılmıyorsam 61 ya da 62 adet huzurevi vardı ve bunların doluluk oranı ise yüzde 60 -70 arasında bulunuyordu. Fakat geçen süre içerisinde huzurevi sayısı ikiye katlandığı gibi büyükşehirlerimizde de huzurevine yatmak isteyenlerden sırada bekleyenler bulunmaktadır. Bu tablo da gösteriyor ki Türkiye’de hızlı bir yaşlanma sürecine girilmiş bulunulmaktadır. Bu da Türkiye’de huzurevi hizmetinin önemli bir ihtiyaç olduğunu göstermektedir” diye konuştu.

Avrupa’nın en büyük huzurevi projesinin Çubuk’a yapılacağın kaydeden Yekelek, “Huzurevi ihtiyaçlarının gününden önce planlanması, programlanması ve çağın şartlarına uygun bir şekilde layıkıyla yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunun için de takdir edersiniz ki süre gelen fiziki yapılar bazen bu imkanlar, bu şartlar temin edilemeyebiliyor. Bizler, fiziki anlamda, insan kaynakları anlamında çağın şartlarına göre kendimizi yenilemeliyiz. Bu beyandan hareketle Çubuk’ta yapılacak yeni projenin, önümüzdeki süreçte uzun vadede önemli bir ihtiyacı, çağın şartlarına uygun bir şekilde karşılayacağına inanmaktayız. Huzur Vadisi projesi sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük projesi olacak. Çubuk Belediyesinin imar konusunda çalışmaları devam ederken, bakanlığımız da projeyi 2014 yatırım planına aldı. Bu anlamda Çubuk Belediyesi’nin desteği ve katkısı bizim için önemlidir. Bugüne kadar bu sağlandı ben teşekkürlerimi, şükranlarımı arz ediyorum”dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Çubuk’ta önemli çalışmaları olduğunu ifade eden Başkan Özden ise, Süleyman Demirel Huzurevi alanını da kapsayacak Huzur Vadisi projesinin hem dünyaya örnek bir proje olacağını hem de ilçeye istihdam konusunda büyük bir katkı sağlayacağını kaydetti.

Proje için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e ve ekibine ilçesi adına teşekkür ettiğini söyleyen Başkan Özden,”Arsası hayırsever Abidin Yılmaz tarafından bağışlanan ve temeli ilk olarak 2007 yılında atılan ancak o yıllarda yapılamayan huzurevi, girişimlerimiz sonucunda, İl Özel İdaresi tarafından yapıldı. Ufak tefek eksikleri var, onlar da tamamlandığında inşallah önümüzdeki günlerde açılacak. Süleyman Demirel Huzurevi alanını da kapsayacak geniş bir alanda Huzur Vadisi projesi yapılacak. İçerisinde Termal suyunun da bulunacağı alan için Çevresel Etki Değerlendirme (CED) Raporları alındı. Yer tahsisi yapıldı. Belediye olarak biz bu projenin ilçemizde yapılması için her türlü desteği veriyoruz” diye konuştu.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.