Afet Bölgesine CHP’den Ziyaret

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Afet Bölgesine CHP’den Ziyaret

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve Gökhan Günaydın, Çubuk ve Akyurt’ta meydana gelen afet nedeniyle zarara uğrayan çiftçileri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Çubuk Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cengiz Akbayrak ve Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle ile bir araya gelen Ankara Milletvekilleri, çiftçinin uğradığı zarar ile ilgili bilgi aldı. Yağış nedeniyle Çubuk’ta yaklaşık 1000 dönüm arazinin etkilendiğini belirten yetkililer, 64 çiftçinin ekili alanındaki sebzenin zarar gördüğünü söylediler. 

Çiftçilerle de görüşen Ankara Milletvekilleri, 64 çiftçi arasından sadece üç çiftçinin sigortası olduğu bilgisini edindiler. Çubuk’un Güldarpı Mahallesi’ndeki ekili alanların tamamının zarar gördüğünü belirten Güldarpı Muhtarı Burhan Önal, “Çiftçinin zararı çok büyük. Devletin masrafımızı karşılamasını bekliyoruz” diye konuştu. Akyurt İlçesi’nde yağıştan etkilenen çiftçiler, sigortaları olması halinde zararlarının karşılanacağının söylendiğini belirterek, “Sigorta yaptırmaya gittik, özel şirketlere devredildiğinden ve burası da risk alanı olduğundan yağışa karşı sigorta yaptıramadık” diye konuştular. 

Çiftçilerin ve tarlalarda çalışmaya gelen mevsimlik işçilerin sorunlarını dinleyen Aylin Nazlıaka, “Çiftçinin sorunlarının Meclis’e taşınıp çözülmesi için çalışacağız. Afet bölgeleri için çıkarılan Bakanlar Kararı ek kararnamelerinin takipçisi olacağız. Sigortası yok diye çiftçi mağdur edilemez. Çiftçinin sigorta yaptırabilmesi için de maddi güce sahip olması gerekir, maalesef Türkiye’de çiftçi her açıdan zor durumdadır” diye konuştu. Gökhan Günaydın da CHP’nin seçim döneminde açıkladığı tarım politikalarının çiftçinin her sorununa çözüm getirdiğini vurgulayarak, “Bizler sorunlarınızın çözülmesi için Meclis’te çalışacağız. Çiftçinin desteklenmeyip vergilendiği bir dönemden geçiyoruz” dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.