Ağaçta Besmele Yazısı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta 15 yaşındaki genç, namaza geldiği camide askılık sandığı tahtaya hırkasını asmak istediği sırada dikkatli bakınca duvarda asılı olan tahtanın üzerinde besmele yazısı olduğunu fark etti.

Afrika Gabon’dan ithal edilen 4 metre boyutlarında kesilerek Türkiye getirilen okoume ağacı kütüğünden plaka levhalar halinde tamamen doğal yolla çıkan Bismillahirrahmanirrahim Muhammed yazısı o yıllarda uzmanlar tarafından incelenmiş ve olağan üstü doğa olayı olarak tanımlanmış.

Olaydan çok etkilendiğini belirten Abdullah Yasir Yurtoğlu; Tahtanın üzerindeki besmele yazısını fark ettikten sonra hemen caminin imamına sordum. Oda bana durumu izah etti. Bende anladım ki ağaçların da Allah’a ibadet ettiğini ve onun yüce kudretini bir kez daha anladım” diye konuştu.

Olayı fark eden genci tebrik eden Ömürdede Cami İmam Hatibi Halis Çelik; Duvarda asılı olan besmele-i şerifi gence anlattım. Oda etkilenip, duygulandı. Çubuk’ta 1989 – 1990 yıllarında 300 metre ilerde bulunan şu an kapalı Asaş fabrikasında bir ağaç kütüğünden doğal olarak dilindiğini biliyoruz. Bizden önceki imam ağabeylerimiz buraya getirmiş. Görüntüde bir tahta parçası ama Allah’ın ilahi hikmeti besmele-i şerif ağacın içerisindedir. Bundan dolayı Allah’ın sonsuz kudreti olduğunu ve ağaçların bile Allah’u telaya ibadet ettikleri ve ona serzenişte bulundukları bu ekranlarda görülmektedir” dedi.

İlçede 25 yıl önce çıkan levhalar o dönemde TRT’de yayınlanan Barış Manço’nun 7’den 77’ye programına da konu oldu.

Dilimler halinde 100 civarında çıkan levhalardan biri Ömürdede Cami de, bir tanesi de Çubuk Merkez Cami Kebirde sergileniyor. Levhaların ilk önce İstanbul Topkapı müzesine verildiği bilgisine ulaşıldı.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.