Ak Parti Ankara İl Gençlik Kolları Kongresi Yapıldı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Ak Parti Ankara İl Gençlik Kolları Kongresi Yapıldı

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi ATO Kongre ve Kültür Salonu’nda büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcılarından, Zelkif Kazdal, Salih Kapusuz, Reha Denemeç ve Haluk İpek, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı İsmail Karaosmanoğlu, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti Ankara Milletvekillerinden Tülay Selamoğlu, Cevdet Erdöl, Nurdan Şanlı ve Seyit Sertçelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, kongrede yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan’ın her zaman teşkilatlarına güvendiğini ve AK Parti teşkilatlarının bir aile olduğunu söyleyerek AK Parti’nin başarısında en büyük etkenin teşkilatlar olduğunu ifade etti.

Demokrasinin kurumsallaşması ve kökleşmesi için büyük mesafeler alındığını kaydeden Alparslan, “Artık içeride istikrarın, yurt dışında itibarın sahibi bir ülke konumundayız.” dedi. AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana çok şeyin değiştiğine vurgu yapan Alparslan, “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İlkleri gerçekleştirdik, en büyük hizmetleri yaptık.” diye konuştu.

AK Parti’nin gençlere ve kadınlara siyasette özel bir alan açtığının altını çizen Alparslan, “Sevdamız hizmet, gücümüz millet dedik ve şükürler olsun ki bugünlere geldik. Biz bugünlere, gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere yatırım yapan ve bu amaçla çalışan bir partiyiz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zelkif Kazdal da AK Parti iktidarlarından önce darbeci zihniyetin antidemokratik anayasal düzeni nedeniyle gençlerin siyasetten tamamen uzak, ülke sorunlarından habersiz durumda olduğunu ifade ederek, ülke sorunları hakkında düşünmeyen, kendi sorunlarını ülke sorunlarının önüne koyan, bencil ve apolitik bir genç profili arzulandığını savundu.

Kazdal, ”Gençliğe ‘marka düşkünü, materyalist veletler, televole kuşağı’ diye hitap eden 12 Eylül darbecilerinden farklı olarak AK Parti, gençlere ülkenin bugünü ve geleceği olarak bakmış, onları sorunların çözümüne katkı sağlayacak birer değer olarak görmüştür. AK Parti ile siyasette gençlere bakış değişmiş, gençlerin siyasete katılımı önündeki engeller aşılmıştır” dedi.

Bundan sonraki süreçte de gençlerin siyasete aktif katılımının takipçisi olacaklarını kaydeden Kazdal, ”Bir toplumun dinamizmini, içinde taşıdığı cevheri gençlik temsil eder. Benzer şekilde siyasi partilerde, siyasal şevk, ümit, motivasyon, yönetme potansiyeli gençlik kollarında kendini gösterir. Türkiye’nin genç, dinamik nüfusunu dışlayarak toplumsal dinamizminin ortaya çıkmasını engelleyen siyaset anlayışı AK Parti’yle büsbütün kapanmıştır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, Yusuf Alperen Ayar, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.