Ankara İçin Ödüllü Yarışma

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Büyükşehir Belediyesi, Ankara’nın tanıtımını sağlamak amacıyla ödüllü kısa metrajlı film ve fotoğraf yarışmaları düzenleyecek.

ABD’de Mayıs ayında gerçekleştirilecek Türk Günü’ne Büyükşehir Belediyesi’nden 40 kişilik bir folklor grubu katılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda, Başkent’e ilişkin birçok önemli gündem maddesi ile Başkanlık yazıları görüşülerek karara bağlandı.

Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığındaki Meclis Toplantısı’nda Başkent’in tanıtımına büyük katkı sağlayacak kültürel faaliyetler için önemli kararlar alındı.

Ankara’yı yurt içi ve yurt dışında tanıtacak kültürel faaliyetler kapsamında Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda ödüllü film yarışması yapılması ile ilgili Başkanlık Yazısı okundu.

Başkanlık yazısında daha önceki Meclis Kararına değinilerek, “Ankara’nın tanıtımı amacıyla yarışma açılarak kısa metrajlı ve uzun metrajlı filmler yaptırılması kararı alınmıştır. Ancak yarışma yoluyla yaptırılacak filmlerin seçilmesinin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı denetiminde konusunda deneyimli üniversitelerin ilgili birimleri, yazarlar, yönetmenler, oyuncular tarafından seçilecek jüri oluşturulması ve ödül almaya hak kazanan filmlerden birinciye 30 bin, ikinciye 25 bin, üçüncüye de 20 bin lira ödül verilmesi” ifadelerine yer verildi.

 Önerge Meclis üyelerinin evet oyu ile karara bağlandı.

 FOTOĞRAF YARIŞMASI

Belediye Meclisi’nde alınan bir diğer karar ise Ankara’nın değişen gelişen, tarihi ve turistik yüzünü daha sonraki nesillere aktarabilmek, ayrıca gerek yurt içinde ve yurt dışında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Başkenti anlatan “Ankara Fotoğrafları Yarışması” düzenlenmesi oldu. Bu konuda bir de jüri oluşturulması karara bağlandı.

Yarışmayı birinci olarak kazanana 20 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye de 10 bin lira ödül verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

   Meclis’te görüşülen diğer bir gündem maddesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nda faaliyetlerini sürdüren Ankara Araştırmaları Merkezi’nde 1984 sonrasına ait çok sayıda CD, fotoğraf, görsel materyalin olduğu belirtilerek, arşivin zenginleştirilmesi için jüri oluşturulması ve yeni materyallerin satın alınması için Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’na yetki verilmesi ele alındı. Talep, oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında ayrıca, Ankara’da tarihi eserlerin tanıtılmasına yönelik yıpranan eskiyen levhaların Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Valiliği’nden görüş alınarak yeniden düzenlenmesine ilişkin başkanlık yazısı da oybirliği ile benimsendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 18-19 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan Türk Günü yürüyüşüne Büyükşehir Belediyesi’nin 40 kişilik folklor grubuyla katılması da Belediye Meclisi’nde, oybirliğiyle kabul edildi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.