Ankara İl Genel Meclisi Eğitime Tam Destek

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

 

Ankara İl Genel Meclisi Eğitime Tam Destek

Ankara İl Genel Meclisi 2011 yılında günümüz şartlarında daha verimli çalışmalar yürütmek için Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu çalışmalarını artırarak devam ediyor.

Komisyon Başkanı ve AK Parti meclis üyesi Selim CERRAH yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Selim Cerrah; “AK Partili meclis üyelerimiz  Mualla Varol, Hasan Emre, MHP’li meclis üyemiz M. Ekrem Özdemir ve CHP’li meclis üyemiz Rıza Koçyiğit ile önergelerimizi titizlikle inceliyor ve yerinde incelemeler yapıyoruz. Ayrıca önceki dönemlerde komisyonumuzda görev alan ve güzel hizmetlere birlikte koşuşturduğumuz meclis üyesi arkadaşlarım Abdullah Kaplan, Celal Gemalmaz ve Abdülkadir Altıntaş beylere de ayrıca gönülden teşekkür ediyorum.

Ankara için İl Genel Meclisimiz eğitimde birçok yeniliklere imza atmıştır. 2010 yılında başlattığımız, Altın Bilezik projemizle yaklaşık 450 hanım kardeşlerimize eğitimlerini tamamlama imkanı sağlanmış olup böylelikle hanımların eğitim oranının artırılması noktasında çalıştık. Ayrıca ülke geneline örnek bir proje olması için çalışmamız devam etmektedir.

Diğer bir projemiz, İl Genel Meclisinin gerçekleştirdiği hizmetlerin tanıtılması için ““Demokratik Katılımda İl Genel Meclisi’nin Yeri ve Önemi” konulu kompozisyon yarışması düzenlenmiş, katılan ve dereceye giren 10 öğrencimize çeşitli hediyeler ve plaket takdimin yanı sıra yarışmada ilk 10’ya giren öğrencilere dizüstü bilgisayar verilmiş, ayrıca  ilk 3’e giren öğrencilere ve ailelerine Kızılcahamam’da bulunan İl Özel İdaresi dinlenme tesislerinde tatil yapma hakkı tanınmıştır.
2010 yılında Üstyapı yatırımlarında Eğitim sektöründe 38 adet proje için ödenek ayrılarak toplam 717 derslik Ankara’mıza kazandırılmıştır. Bunun yanında pansiyon, yurt yapımı, spor salonu yapımları, atölye yapımı, 485 adet okulda okul onarım işi tamamlanmış, ilköğretim okulu yapmak için arazi kamulaştırma işi, okulların yakacak ihtiyaçlarının karşılanması, su, elektrik alımları işleri için toplam 34.250.000 TL ile yatırım programına alınmış ve yatırımlar büyük oranda tamamlanmıştır.

2011 yılında yıllara sari projelerle toplam 657 derslikli okul yapımları yatırım programına alınmış olup çoğunun ihalesi tamamlanmış ve yapıma başlanılmıştır. Bu yıl da kız yurdu, spor salonları yapımı, kamulaştırma, okul onarımları, konferans salon yapımı, okulların yakacak, su, elektrik alımları, okulların ihtiyaçlarına göre okul donanımları ve projelerle toplam 44.650.000 TL ödenek ayrılmıştır.

Eğitim alanındaki katkılarımızı her geçen yıl artırarak Ankara halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Komisyon üyelerimizle uyum içinde çalışmaktayız. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimiz için eğitimin her alanında Ankara İl Genel Meclisinden destek gördüler ve görmeye de devam edeceklerdir.

Vurgulamak istediğin diğer bir konu; eğitime destek konusunda hayırsever vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyasına vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya ve geleceğimiz için daha büyük fedakarlıklar yapmaya  davet ediyorum.” dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.