Ankara Turizminde Yeni Hamleler

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

 

Ankara Turizminde Yeni Hamleler

İl Genel Meclisi Ankara Turizmini Artıracak Hamlelerle Yatırımlarını Gerçekleştiriyor.

Ankara İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu Üyeleri ile gerçekleştirilen görüşmede Ankara’ya kazandırılan hizmetleri ve yapacakları faaliyetleri çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Turizm Komisyonu Başkanı Mehmet Deveci şu açıklamalarda bulundu; “Komisyon üyelerimiz Ertuğrul Çetin, Ahmet Köken, Ali Yurt ve Nurten Bayındır Meclis üyelerimizle ekip halinde, 2011 yılında Ankara’mıza iyi hizmetler vermek için çalışmalarımızı son sürat devam ettiriyoruz.

2011 yılı Ankara’mıza turizm hizmetlerinde 2.250.000 TL ödenek ayrılmış olup yatırım çalışmaları devam etmektedir.

Dünya da sadece Ankara’mızda yetişen Sevgi Çiçeği yani diğer adı ile Peygamber çiçeğini Ankara Valimiz Alaadddin Yüksel ile görüşülerek Turistik Otellerde, restoranlarda sergilemek ve bunun yanında az sayıdaki sevgi çiçeğini böylelikle çoğaltarak herkese tanıtmak için çalışmalar yürütmekteyiz.

Gölbaşı Tulumtaş mağarasının fizibilite çalışmaları Ankara İl Özel İdaremizce yapılmakta olup, fizibilite çalışmaları bitişi istinaden turizme açılması için gerekli çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

Haymana İlçemizde tarihi geçmişi olan Gavur kalesini Ankara’mıza ve haymana ilçemize ekonomik ve kültürel zenginliğe kavuşturmak için çalışmalarımız başlamıştır. Ankara da değişik ilçelerinde bulunan türbelerimizle ilgili onarım, tamirat, restorasyon çalışmalarımız devam etmekte olup önümüzdeki günlerde türbe ve yatır’larımızı halkımızın inanç turizminde Ankara İl Genel Meclisi olarak desteklerimize devam edeceğiz.

Ankara’mızın tanıtımına yönelik kısa metrajlı tanıtım filmleri hazırlanmış ve değişik çalışmalarla tanıtım filmleri hazırlanmaları devam etmekte olup bu tanıtım filmlerini gösterilerde yayınlanarak, tanıtıcı görsel yayınlar hazırlanarak billboardlar da ve değişik platformlarda sergilenerek tanıtım noktasında hızlı çalışmalar yürütülmektedir. Ayrıca Ankara turizm haritasın hazırlanmış olup enformasyon bürolarına ulaştırılarak enformasyon bürolarına gelen misafirlerimize hediye ediyoruz.

Ankara türkülerini yaşatmak için yapmış olduğumuz çalışmamız sonuçlanmış olup böylelikle geçmişimizin türkülerini halkımıza ve başkentimize yakışır şekilde tüm kurumlara ve yetkili kişilere ulaştırılmıştır.” dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.