Ankara’da “Baraj” Operasyonu: 15 Gözaltı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta Ankara ve Kırıkkale’de çaldıkları araçların motor ve şase numaralarını değiştirerek sattıkları öne sürülen çeteye yönelik operasyonda, 15 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çaldıkları araçların motor ve şase numaralarını değiştirip sattıkları öne sürülen bir suç örgütünü takibe aldı.

Yaklaşık 8 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Ankara ve Kırıkkale’de önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenleyen polis, çetenin elebaşı konumundaki Uğur L’nin de aralarında bulunduğu 15 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlıların özel aparatlarla girdikleri araçları düz kontak yaparak 1 dakika içinde çaldıkları tespit edildi.

Şüphelilerin, çaldıkları araçları Çubuk Barajı’nın yanında depo olarak kullandıkları mekanda, motor ve şase numaralarını değiştirip parçalayarak sattıkları belirlendi. Polis bu yüzden operasyona “baraj” adını verdi.

Zanlıların depo olarak kullandıkları yerlere polisin yanaşmaması için Sibirya Kurdu cinsi köpekler bağladıkları, yakalanmamak için telefon kullanmadıkları ve şase numaralarını değiştirecekleri araçlar için “koparalım”, “çektirelim” ifadelerini kullandıkları tespit edildi.

Zanlıların kaldıkları ve depo olarak kullandıkları yerlerde yapılan aramada 30 çalıntı araba, otomobil parçaları, plakalar ve araç çalmada kullanılan aparatlar ele geçirildi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.