ANKESOB Çubuk Festivalini Ziyaret Etti

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, Çubuk’ta esnaf teşkilatının temsilcilerini ziyaret etti.

Sıcak ve samimi bir havada geçen toplantıda Başkan Yiğiner, “Çubuk için neler yapabiliriz, nasıl bir farkındalık yaratabiliriz. Bu çok önemli. ” dedi.

 ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Çubuk Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti.

Çubuk’ta faaliyet gösteren odaların başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette Başkan Yiğiner, odaların istek ve beklentilerini dinleyerek, durum değerlendirmesi yaptı. Esnafın sorunlarının da masaya yatırıldığı toplantıda Başkan Yiğiner, esnaf teşkilatı olarak bugüne kadar hep birlikte başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Öncelikle işleyişte bir sıkıntı çıkmaması adına birlik olarak ihtiyacı olan bazı odalara destek olacaklarını kaydeden Başkan Yiğiner, “Sorunların çözümü noktasında esnafın her zaman yanında olmuşuzdur. Odaların üyelerine daha iyi hizmet verebilmeleri için ANKESOB olarak maddi ve manevi destek olmaya devam edeceğiz. Kuruluşlarımızın güçlü olmasının yolu birlik ve beraberlikten geçer. Her türlü hizmetin sağlıklı verilebilmesi için güç birliği yapılması şarttır. Bizim insanlara bakış açımız her zaman bu ölçüler içerisinde olmuştur.” diye konuştu.

Çubuk’ta esnafın sicil işlemlerini yapmak ve kayıtlarını tutmak için bir sicil şubesinin açılacağını müjdeleyen Başkan Yiğiner, “Burada sicil ve kayıt hizmeti verecek personelimiz olacak. Artık esnafın sicil işlemleri için Ankara’ya gelmesine gerek kalmayacak. Hizmeti esnafın ayağına getirmiş olacağız.” ifadesini kullandı.

Bir oda başkanının “oda sayısı düşecek mi” sorusuna Başkan Yiğiner, “Bazı odalar birleşerek güç birliği yapılabilir. 100-200 üyesi olan birbirine yakın ve tamamlayan odalar birleşebilir. Dolayısı ile masraflar kısılır, güç birliği yapılmış olur.” yorumunu yaptı.

Başkan Yiğiner, “Bakanlık ve genel müdürlük düzeyinde görüştüğümüz ve takibini yaptığımız ‘Ustalık Belgesi ‘ sorunu çözülecek” bilgisini de paylaştı.

BAŞKAN YİĞİNER’DEN ÇUBUK’TA ESNAFA ZİYARET

Başkan Yiğiner, Yeşil Çubuk Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı S. Ahmet Güneş’i makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyaretin ardından Başkan Yiğiner, ilçe merkezinde faaliyet gösteren esnafı ziyaret etti, sorunlarını dinledi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.