Avcılara Önemli Uyarı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Avcılara Önemli Uyarı

Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneğinden Önemli Uyarıda bulundu.

Çubuk Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Sedat Geniş, usulsüz avlanmalar yüzünden av hayvan nesillerinin tükendiğini belirtti.

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Avcılar ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Sedat Geniş, usulsüz avlanmalar yüzünden av hayvan nesillerinin tükendiğini belirtti.

Dernek Geniş, usulsüz avlanmaların önüne geçilmesi gerektiğini bildirerek, özellikle kaçak avlanmanın sadece bıldırcın neslinin değil, diğer hayvanları da tehdit ettiğini ifade ederek denetimlerin sıkılaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

Göç zamanı olan bıldırcını, araçların farlarıyla avlayanların olduğunu iddia eden Geniş, “Bunun önüne geçilmesi lazım. İlçemizde avcı sayısı oldukça çok, ama izinli olan 200 kişi. Biz dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz. Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne müracaat ettik ve gece av koruma ekipleri gelerek denetim yapıyor. konuya ilişkin köy muhtarlarıyla da sık sık görüşüyoruz ama yetersiz” dedi.

Geniş, kaçak avlanmanın alınan ücretlerin fazlalığından kaynaklı olduğunu öne sürerek, “Ücretler biraz daha aşağıya çekilirse kaçak avcılığın da bir nevi önüne geçilmiş olur” diye konuştu.

 

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.