BBP Mustafa Destici Dedi

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

BBP  Mustafa Destici Dedi

BBP, genel seçimlerin ardından istifa eden Yalçın Topçu’nun yerine yeni genel başkanını seçti.

3 adayın yarıştığı olağanüstü kongrede parti Genel Sekreteri Mustafa Destici galip geldi.Destici, bin 73 delegeden 639’unun oy kullandığı seçimin ilk turunda 387 oy aldı. Diğer adaylardan Yavuz Ağıralioğlu 143, Nevzat Yanmaz ise 98 oyda kaldı. Oyların 11’i geçersiz sayıldı. Adayların genel başkan seçilebilmek için gereken salt çoğunluk oyunu (537) alamaması üzerine ikinci tura geçildi. Ancak diğer iki aday çekilince tek başına kalan Destici ikinci turda 476, üçüncü turda ise oy kullanan 463 delegenin geçerli 451’inin desteğini alarak BBP’nin yeni lideri seçildi.

BBP Olağanüstü Kongresi, Sürmeli Oteli’nde gerçekleştirildi. Kongrede başkanlık divanının oluşturulmasının ardından Yalçın Topçu’nun istifa etmesi üzerine geçici genel başkanlık görevini üstlenen Hakkı Öznur, kısa bir konuşma yaptı. Öznur, hiçbir gücün kendilerini doğru bildikleri yoldan ayıramadığını ifade etti. Öznur’un konuşmasının ardından rahatsızlığı dolayısıyla kongreye katılamayan, BBP kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu’nun mesajı okundu. Daha sonra genel başkan adaylarının konuşmalarına geçildi.

Adaylardan MKYK üyesi Nevzat Yanmaz, parti yönetiminin izlediği politikayı eleştirerek dünyada ‘iktidara değil muhalefete muhalefet yaparak oy alan’ hiçbir parti olmadığını söyledi. MKYK üyesi diğer aday Yavuz Ağıralioğlu da yeni bir vizyon, yeni bir siyaset ve yeni bir anlayışla göreve talip olduğunu söyledi. Genel başkanlığa aday olan partinin Genel Sekreteri Mustafa Destici ise, Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra partiye ömür biçenlere inat misyonu yaşattıklarını dile getirdi. Diğer adayların bazı eleştirilerinin ağır olduğunu ama bunlarla ilgili gerekli değerlendirmelerin de yapılacağını belirtti. Destici’nin konuşması sırasında bazı partililerin laf atması üzerine salonda kısa süreli gerginlik yaşandı. Divan Başkanı Lütfi Şehsuvaroğlu’nun müdahalesiyle gerginlik yatıştırılırken Destici, konuşmasını sürdürdü.

Destici, genel başkan seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada da kongrenin, BBP hareketinin aynı inanç ve azimle devam edeceğinin işaretini verdiğini vurgulayarak, “Aynı inançla, sorumlu muhalefet anlayışıyla demokrasiden, bireysel hak ve özgürlüklerden yana olacağız.” diye konuştu. Seçim sonuçlarını Destici ile birlikte yan yana oturarak bekleyen Yalçın Topçu ise sonuçtan memnun olduğunu bildirdi. Yeni liderin görevini başarıyla yerine getireceğine inandığını kaydetti.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.