Belediye Memuruna Zam Yaptı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Belediye Memuruna Zam Yaptı

Çubuk Belediyesi, 44 memuru kapsayan sözleşmeye göre, memurların aylık maaşlarına 130 TL zam yaptı.

Çubuk Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında, memurların ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. 44 memuru kapsayan sözleşmeye göre, memurların aylık maaşlarına 130 TL zam yapıldı.

Çubuk Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen imza törenine Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mursel Turbay, BEM-BİR-SEN-Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Bayram Elik, Bem-Bir-Sen Çubuk Temsilcisi Orhan Ünal ve belediye personeli katıldı.

Çubuk Belediyesi ve Bem-Bir-Sen arasında imzalanan toplam 44 memuru kapsayan sözleşmeye göre memurların aylık maaşlarına net 130 TL, müdürlere 180 TL, başkan yardımcılarına ise 230 TL zam yapıldı. Belediyede görev yapan memurun bu zamlardan yararlanarak maaşlarında diğer kurum ve kuruluşlarda çalışan benzer konumlardaki memurların seviyesine getirilmesi amaçlandı.

İmza töreninde konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, belediyenin imkanları doğrultusunda çalışanlarını motive etmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Özden, Çubuk’ta çalışma hayatı açısından önemli ve güzel bir gün olduğunu belirterek, sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Sözleşme kapsamında performansa göre ücretlendirmeye geçildiğine işaret eden Başkan Özden, çalışanların da kazandıkları maaşı hak etmesinin iş ahlakı açısından önem taşıdığını vurguladı.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay da sözleşme için uzun bir süredir çalıştıklarını ifade ederek, bugün büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirtti.

Sendika olarak binin üzerinde sosyal denge sözleşmesi imzaladıklarını dile getiren Turbay, karşılıklı diyalogu esas aldıklarını, barışı zedeleyecek hareketlerden kaçındıklarını ve çalışanların lehine bir toplu sözleşme yapıldığını bildirdi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.