Beyaz Bayrak Rekoru

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Beyaz Bayrak Rekoru

Çubuk’ta beyaz bayraklı okul sayısının 16 olduğu bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, İl Sağlık Müdürlüğü ile ortak yürüttüğü okulların iç ve çevre temizliğinin teşvik edilmesi projesi kapsamında Çubuk’tan 16 okulun beyaz bayrak aldığını bildirdi.

2011-2012 eğitim-öğretim yılında 12 okulun daha beyaz bayrak almak için müracaat ettiğini belirten Toprak, ilçede Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 43 kurumun olduğunu söyledi.

Toprak, beyaz bayrak almak için tüm kurumların birbirleriyle yarış halinde olması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Verilen bu bayraklar hijyenik bir ortamın simgesi olarak okullara veriliyor. Sadece müracaat etmekle kalınmıyor, gerekli şartları yerine getirmek için büyük bir özveri ve emek gerektiriyor. İlçede göreve başladığım günden beri bu bayrağa sahip olmaları için okullarımıza telkinde bulunuyoruz ve onları teşvik ediyoruz. İlk bayrağımızı 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Yukarı Çavundur İlköğretim Okulu ve Çubuk Lisesi aldı. Daha sonra 2009-2010 eğitim-öğretim döneminde 12 okulumuz ve 2010-2011 eğitim öğretim döneminde ise 2 okulumuz olmak üzere toplamda 16 okulumuz beyaz bayrak aldı.”

Toprak, okulların beyaz bayrak alması konusunda kendilerine destek olan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’e teşekkür etti.

 

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.