Bilgi Yarışması Heyecanı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Bilgi Yarışması Heyecanı

Çubuk’ta yaz Kur’an kursları arasında düzenlenen bilgi yarışmasında öğrenciler, büyük hediyeyi alabilmek için ter döktü.

Fatih Mahallesi Muhtarı Selahattin Teke ve Çubuk Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Fatih Mahallesi Yaz Dönemi Kuran Kurslar Arası Bilgi Yarışması”nda öğrenciler büyük hediye olan dizüstü bilgisayarı kazan bilmek için kıyasıya yarıştı.

Yarışmaya Çubuk İlçe Müftüsü Ali Canbolat, Fatih Mahallesi Muhtarı Selahattin Teke, Çubuk Din Görevlileri Dernek Başkanı Kamil Demirtaş, Müftülük Şefi İsmail Demirtaş, Süleyman Demirel Huzurevi Din Görevlisi Osman Şahbudak, din görevlileri, aileler ve öğrenciler katıldı.

Güzergah, Cemal Şişman ve Bahçeli Medine Camilerindeki 60 öğrenci arasında yapılan yarışmada, ilk önce her cami kendi öğrencisi arasında bir ön eleme yaptı. Daha sonra her camide derece yapan toplam 9 öğrenci, iki kurda birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Her kurda 20 sorunun sorulduğu yarışmada öğrencilere ibadet, itikat, ve ahlak soruları ile Kur’an-ı Kerim’den sureler okutuldu.

Güzergah Camii’nde yapılan final yarışmasında, birinci kurun birincileri Güzergah Camii Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinden Ayşe ve Merve Arıcı olurken, ikinci kurun birincisi ise Bahçeli Medine Camii Mücahit Demirtaş oldu. Dereceye giren öğrencilere Fatih Mahallesi Muhtarı Selahattin Teke ve İlçe Müftüsü Ali Canbolat tarafından hediyeleri verildi. İkinci kurun birincisine dizüstü bilgisayar verilirken, birinci kurun birincisine de bisiklet hediye edildi. Ayrıca yarışmaya katılan öğrencilere kol saati, Kur’an-ı Kerim, MP3 müzik çalar ve futbol topu hediye edildi.

Yarışmaya sponsor olan Fatih Mahallesi muhtarına ve katkı sağlayan iş adamlarına teşekkür eden Ali Canbolat, “Marifet iltifata tabidir” sözünden hareket ederek yaz dönemi Kur’an kursları yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiğini belirtti.

Çekişmeli bir yarışma geçtiğini hatırlatan Canbolat, yarışmada da görüldüğü gibi verimli bir yaz dönemi kurslarının geçtiğini ifade etti.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.