CHP’den İstifa

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Yenimahalle Belediye Başkanvekili Behiç Başar Bal, Başkan Yardımcısı Şenol Balaban ve beraberindeki 16 Meclis üyesi, CHP’den istifa etti.

Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Balaban, Başkanvekili Behiç Başar Bal ve CHP’li 16 Belediye Meclis Üyesi, Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda düzenledikleri basın toplantısıyla partilerinden istifalarını kamuoyuna duyurdu.

FETHİ YAŞAR’A YAPILANLAR

Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Balaban, düzelebilir inancıyla ve sabırla bekledikleri bir sürecin sonunda inançları ve prensipleri doğrultusunda istifa kararı aldıklarını belirterek, CHP Genel Merkezi’n tutumunun kendilerini bu güne getirdiğini söyledi. Balaban, “Genel Mekez’in kendi belediyesine sahip çıkmasını istedik. Başkan yardımcılarından bazıları haklılığımızı bildikleri halde, hakkımızdaki kara propagandaya göz yumdular. CHP’ye yakışmayan kongre süreci, bizdeki hayal kırıklığını artırmıştır. Kongre despotik oldubittiye getirilmiştir. Sandıklar kaçırılmış, 65 mahalleden 49’una sandık dahi konulmamıştır.  İlçe kongresinde 50 yıllık CHP’li Sayın Fethi Yaşar’ın kin, nefret duygularla karşılanması ve tartaklanmasına, Genel Merkez ses kalmış ve hatta olayın meydana gelmesinde tahrik edici olmuştur” diye konuştu.

Balaban, istifa kararlarının Başkan Fethi Yaşar’ın çalışmalarına etkili olmayacağını ve ilk günden nasıl destek veriyorlarsa, bundan sonrada ekip olarak desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

“BİR IŞIK GÖREMEDİK”

Yenimahalle Belediye Başkanvekili Behiç Başar da burada oluşlarının, ötekileştirmeyle başlayan bir sürecin sonucu olduğunu belirtti. Bal, “Genel Başkan’ın belediye ziyareti memnun ediciydi. Kendisi durumun zamana bırakılmasını söyledi. Somut bir adım atılmadı. Süreç devam etti. Yetki kullanıp, yaptırım uygulamasını bekledik. En ufak bir ışık alamayınca, bu noktaya geldik” diye konuştu.

Toplantının sonucunda istifa eden grup, başka bir partide siyasete devam etmeyeceklerini, bağımsız bir duruşla Yenimahallelilere hizmet vermeye devam edeceklerini açıkladılar.

Haber: Kenan ERGEN

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.