Çubuk Belediyesi İşçi Alımı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Belediyesi İşçi Alımı

 Çubuk Belediyesinde 3 Ay Çalışacak Geçici İşçiler Kurayla Belirlendi.

Çubuk İlçesinde “Toplum Yararına Çalışma Programı” (TYÇP) protokolü gereğince belediyede 3 ay çalışacak 100 asil, 32 yedek geçici işçi kurayla belirlendi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde kura çekim töreni düzenlendi. Törene Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, İŞKUR Yetkilisi Bülent Acar, Park ve Bahçeler Müdürü Bahri Şahin, Çubuk Noteri görevlisi Mehmet Türkoğlu ve iş başvurusunda bulunan 132 kişi katıldı.

Kura öncesi iş başvurusunda bulunanlara yönelik konuşan Özden, TYÇP projesi kapsamında ücret ve sigortaları İŞKUR tarafından ödenmek üzere 01 Haziran- 1 Eylül tarihleri arasında çalıştırılacak 100 kişiyi belirleyeceklerini ifade etti.

Daha önce işsizliği yaşayan biri olarak işsizliğin çok zor olduğunu çok iyi bildiğini anlatan Özden, geçici de olsa İŞKUR aracılığıyla yapılan projenin istihdam açısından önemli olduğunu, kura sonucu alınan personellerin mücavir alan ve mücavir alan dışında park ve bahçelerde çalıştırılacağını kaydetti.

Özden, “Gönül isterdi ki, burada bulunan tüm kardeşlerimizi işe yerleştirebilelim. Ne yazık ki, şimdilik bu mümkün değil. Kura sonucu belirlenecek ve belediyemiz bünyesinde 3 ay süreyle istihdam edilecek olanlar yaz şartlarında kısa bir sürede olsa çalışma imkanı bulacaklar. Burada isimleri belirlenen kişiler mücavir alan içerisinde ve dışındaki park ve bahçelerde çalışacaklar. 3 ay sonunda işçilerimizin çıkışlarını yapmak mecburiyetindeyiz. Ancak işinden ve çalışmalarından memnun kaldığımız işçi kardeşlerimizi iş bitiminde çevredeki çeşitli iş alanlarına yerleştirmeye de çalışacağız. Çalışanın rızkını Allah verir. Yeter ki siz azim ediniz. İnşallah hepiniz için hayırlı Uğurlu olur” dedi.

İŞKUR Yetkilisi Bülent Acar’da 3 aylık işçilerin 18 ile 65 yaş aralığında olduğunu ifade ederek, kendisine iletilen sorulara cevap verdi.

Konuşmalardan sonra ilk kura noter huzurunda Başkan Özden tarafından çekildi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.