Çubuk Festivali Başladı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Festivali Başladı

Çubuk’ta “7. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali” düzenlenen kortej yürüyüşü ve çeşitli etkinliklerle başlayarak, tüm heyecanı ve hareketi ile Pazar akşam 23:00’a kadar devam edecek.

Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi önünde başlayan kortej yürüyüşüne TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, AK Parti Ankara Milletvekilleri Cevdet Erdöl, Nurdan Şanlı, Zelkif Kazdal Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Jacabcin ile eşi Olga Jakabcinova, Tayvan Ekonomi ve Kültür Misyonu Başkanı James C. H. Chen Sjd, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, AK Parti İl Başkanı Murat Alparslan, Bosna Hersek’in Maglaj ilçesinin Belediye Başkanı Prof. Mehmet Mustabasic, Aydın Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, çeşitli kurumların ilçe yöneticileri, vatandaşlar ve festival için ilçeye gelen yabancı gruplar katıldı.

Ankara Bulvarı ve Atatürk Caddesi boyunca yürüyen kortejdekilere, yol boyunca stant açanlar turşu ikramında bulundu. Vatandaşlar, yol boyunca en çok ilgiyi ilçenin geleneksel kıyafetiyle yürüyen gençlere ve atlı birliğe gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü ve Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu öğrencilerinin eşliğindeki yürüyüş, Atatürk Parkı’nda son buldu. Atatürk Parkı önünde kesilen kurdeleyle başlayan festival açılışı ve akabinde parka kurulan sahnenin önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Özden, festivalin bu yıl yedincisini düzenlemekten mutlu olduklarını ifade etti.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan Ramazan Bayramının ardından ilçede ikinci bayramın festivalle birlikte yaşandığını kaydeden Başkan Özden, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz 1402 Ankara Savaşı Çubuk Ovasında yapıldı. O savaş fetret dönemiydi ve iki kardeş kavgası vardı. O savaşı hiçbirimiz hatırlamak istemiyorduk, çünkü kardeşlerin kavga etmesi hiç kimseye yarar ve fayda sağlamaz. Çubuk’ta kutlanan festivalin yurdun çeşitli yerlerinde düzenlenen festivallerden ilçeye ekonomik girdi sağlaması dolayısıyla farklı. ”

Bosna Hersek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Polonya, Makedonya, Nijerya, Sierra Leone ve Gürcistan gruplarının katıldığı festival, dört gün sürerken, 18 Eylül Pazar günü gece yarısı sona erecek.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.