Çubuk Has Parti Dikkat Çekti

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Has Parti Dikkat Çekti

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Çubuk İlçe Başkanı Hamdi Yılmaz, Parti binasında yerel basın mensupları ile toplantı yaptı.

HAS Parti Çubuk İlçe Başkanı Hamdi Yılmaz, yerel basın mensuplarının sorularına şu cevapları verdi; “İlçe teşkilatımızı 12 Haziran Genel Seçimleri’nden 1 ay önce kurduk. Yönetim kurulumuz 18 kişiden oluşuyor.

Kadın Kolları Başkanımız Selma Fidan, Gençlik Kolları Başkanımız ise Ali Serkan Aydın’dır. Tüm birimlerimizle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.

Uluağaç Köyü’nde doğdum. 4 çocuk babasıyım. Emlakçılık yapıyorum. Parti binamız vatandaşlarımıza her gün açık. Yönetim kurulu toplantılarımızı her salı 20.00’de yapıyoruz.

Siyasete HAS Parti’de başladım. Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş’un kişiliği, çalışmaları ve dik duruşu hoşuma gittiği için bu partideyim.

İlçemiz ile ilgili hedeflerimizi önümüzdeki aylarda belirleyeceğiz. Her parti gibi bizim hedefimiz de, daha yüksek oy oranına çıkmaktır.

Tabii ki 28 ay sonra yapılacak yerel seçimler için bizim de adayımız olacak. Bunun arayışı içerisindeyiz.

Diğer partilerden farklıyız. Üye çalışmalarımız, esnaf ziyaretlerimiz ve ev ziyaretlerimiz devam ediyor.

ÇUBUK’TA HAYVANCILIK  BİTİRİLDİ

İlçenin sorunları; İşsizlik başta olmak üzere tarım ve sanayileşmedir. Çubuk’ta ev hayvancılığı bitmiş durumda. Oysa ilçemiz, 10 yıl önce Ankara’nın % 40-45 ihtiyacını karşılayan tek ilçesi idi. Ankara’dan et almak için gelenler şimdilerde artık gelmez oldu.

KIBRIS CADDESİNİN TRAFİĞE KAPATILMASI VE  ATATÜRK CADDESİNİN TEK YÖN OLMASI YANLIŞ

Kıbrıs Caddesi’nin trafiğe kapatılmasını, Atatürk caddesinin Yolu’nun tek taraflı olmasını kesinlikle tasvip etmiyorum. Bu uygulamalar Çubuk’ta bir ilk olmuştur. Yanlış bir uygulamadır. Tek yön olması iyi değil.. Çevredeki esnaf mağdur edildi. Bunun yetkililer tarafından tekrar ve ivedilikle gözden geçirilmesi gerekir.

HASTALAR ANKARA’DAKİ HASTANELERE SEVK EDİLİYOR

 Vatandaşlardan hastane ile işsizlikle ilgili şikâyetler geliyor. Hastanede ufak tefek şikâyetlerde bile hastalar Ankara’daki hastanelere sevk ediliyor. Hastane çok güzel ama yeterli doktor ve personel yok. Oysa hastanenin her türlü şikâyete cevap vermesi lazım. Akşama rastlayan doğumlar bile Ankara’ya sevk ediliyor.

Belediye kendi çapında başarılı görünüyor. Başkanın tabii ki eksiklikleri var. Başkana; işsizlik, hayvancılık ve sanayiyi çözmediği müddetçe başarılı diyemem.

Vatandaşlarda sorumsuzluk ve vurdumduymazlık var. İlçe sorunlarına karşı ilgisiz kalıyorlar.

BELEDİYENİN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR YETERLİ DEĞİL

Belediyenin yaptığı çalışmalar yeterli değil.. Belediye başkanının mahalle, köy ayrımı yapmadan hizmet vermesi gerekir. Hizmette ayrımcılık yapılmamalı..

AYRIMCILIK YAPILIYOR

 Vatandaş bir işe müracaat ettiğinde AK Parti’den referans isteniyormuş. Bu tamamen yanlış bir uygulama..Ayrımcılık yapmayalım.

İlçede, merkeze hizmet gidiyor. Atatürk ve Barbaros’a gitmiyor. Doğalgaz ve alt yapı çalışmaları yavaş gidiyor. Bu da vatandaş katında sıkıntı yaratıyor. Esenboğa Mahallesi ve çevresine kurulacak Üniversite’nin Çubuk’a bir katkısı olmaz. Üniversite’nin yukarı Çavundur veya Karagöl tarafına kurulması gerekirdi. Çubuk o zaman gelişen bir ilçe olurdu” dedi.

 Haber: Şuayip YAMAN

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.