Çubuk Heyeti Kardeş Şehire Gitti

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Heyeti Kardeş Şehire Gitti

 Çubuk heyeti “Sabinov Günleri”ne katılmak üzere ilçenin kardeş şehri olan Slovakya’nın Sabinov kentine gitti.

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kuzal ve beraberindeki heyet, Sabinov Belediye Başkanı Ing. Peter Molcan’ın özel daveti üzerine, 13-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenen “Sabinov Günleri” festivaline katılmak üzere belediye binasının önünden Slovakya’ya hareket etti.

Aralarında belediye meclis üyelerinin, sivil toplum örgütü temsilcilerinin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve müzisyenlerin olduğu heyeti Slovakya’ya uğurlayan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yapılan ziyaretin Türkiye’nin, Ankara’nın ve Çubuk’un tanıtımına katkısına değindi. Bu yıl yapılacak ziyarette özellikle müzisyenlerin ve öğrencilerin ağırlıklı olduğuna değinen Başkan Özden, “Sabinov Belediye Başkanı Ing. Peter Molcan’ın özel daveti üzerine ilçemizi, Ankara’yı ve Türkiye’yi temsil etmek üzere Slovakya’ya 13. 06. 2011 tarihinde başlayacak seyahat, 21 Haziranda Allah nasip ederse tamamlanacak. Peter Molcan ve diğer davetli uluslararası delegasyon ile iş adamlarıyla, eğitimcilerle bir araya gelecek heyetimiz, Türk halk müziği ve Türk sanat müziği konserleri de verecek” diye konuştu.

Ziyarette öğrenciler tarafından çok çeşitli aktivitelerin de yapılacağını ifade eden Özden, otobüsle yapılacak ziyarete kafile başkanı olarak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kuzal’ın başkanlık yapacağını kaydetti. Uğurlamada öğrencilere ve öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada seyahatin amacına uygun bir şekilde yapılmasını isteyen Başkan Özden, “Ülkemizi ve ilçemizi en güzel şekilde temsil edeceğinize hiç kuşkum yok, ancak oraya gittiğinizde mutlaka tam bir araştırma seyahati gibi hareket etmenizi istiyorum. Aklınıza takılan tüm soruları sorunuz, araştırınız, inceleyiniz, sorgulayınız. Orada kaldığınız ailelere kültürümüzü, değerlerimizi ve ülkemizi anlatınız. Eğitim kurumlarını geziniz, inceleyiniz ve bilgi alınız. Hepinize hayırlı yolculuklar” dedi.

İlçelerini sadece Ankara’da değil, yurtta ve dünyada tanıtma gayesi içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Özden, programa belediye meclis üyelerinden, birim müdürlerinden, okul müdürlerinden, sivil toplum temsilcilerinden, basından, öğretmenlerden, müzisyenlerden ve öğrencilerden oluşan bir heyetin gittiğini sözlerine ekledi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.