Çubuk Kent Konseyi Bir Araya Geldi

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Kent Konseyi üyeleri düzenlen iftar yemeğinde bir araya gelirken, yemeğin ardından uzun zamandır ilçenin gündeminde olan tek yön uygulaması ile ilgili gündemi görüştü.

Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt tarafından verilen iftar programı, Yıldırım Beyazıt Otağı Çadır Restoran ta yapıldı.

Düzenlenen iftar programına Kent Konseyi üyelerinin yanı sıra STK temsilcileri, dernek üyeleri, muhtarlar, esnaf ve vatandaşlardan da temsilciler katıldı.

İftara yemeğinin ardından konuşma yapan Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt, uzun zamandan beri yönetim kurulunu toplayamadıklarını ifade ederek, bu arada iftar bahanesiyle yönetim kurulunu da topladıklarını kaydetti.

Tekaüt, bir dahaki dönemde Çubuk Kent Konseyi Başkanlığı adayı olmayacağını dile getirdi.

Uzun zamandır ilçenin gündem maddesi olan tek yön uygulaması konusunda da burada bir karar almak istediklerini anlatan Tekaüt, kendi fikrinin tek yön uygulamasının devam etmesi yönünde olduğunu vurguladı. İlçede sorunlarını farklı yerlerde anlatan ancak davet edildikleri halde toplantıya gelmeyen kent konseyi üyelerine ve esnaflara sitem eden Tekaüt, ’’Arkadaşlar Çubuk sadece Atatürk ve Kıbrıs Caddesinden ibaret değildir. Çubuk’ta 100 bin kişi yaşıyor ve bu yaşan insanların kaç tanesi Atatürk ve Kıbrıs Caddesini kullanıyor? Ben istiyorum ki akşamları bu caddeler İstiklal Caddesi gibi olsun, insanlardan geçilmesin. Esnafları tek tek dolaştım fikirlerini aldım. Fikirlerini söylemeleri için bu toplantıya davet ettim, bir tanesi de gelmedi. Atatürk caddesinin tek yön olarak kalmasını, fakat alternatif yolların da yapılması için burada alınan kararı belediyeye teklif olarak sunmak istiyoruz’’ diyerek, katılan herkese söz vererek fikirlerini alacağını söyledi.

Söz alan yönetim kurulu üyelerinden Ahmet Yalçın, usul olarak yapılan toplantının yanlış olduğunu kaydederek,’’Burası eğer Kent Konseyi yönetim kurulu toplantısıysa, usul olarak sadece yönetim kurulu üyeleri söz alarak konuşabilir. Diğer katılımcılar fikirlerini beyan edemezler’’ diyerek salonu terk etti.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.