Çubuk Mhp İlçe Konuştu

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

MHP Çubuk İlçe başkan yardımcısı Sadık KARABAL “Çubuk halkı sizin farkınıza varacak”dedi.

Bir gün Çubuk halkı da farkına varır.

Evet; Çubuk Belediyesinin geçen on yılda neler yaptıklarının veya yapmadıklarının bir gün gelir Çubuk halkı da farkına varır. Hiç kimsenin devlete ve devlet malına zarar vermemesi gerektiğini en fazla isteyen ve savunan milliyetçi insanlardır. Milliyetçilik milleti ve millete ait her değeri sevmektir. Lanetlenmesi gereken ırkçılıktır.

Her kime yapılırsa yapılsın haksızlığa herkes karşı durmalıdır. Hakkı tutup kaldırmak haklıya sahip çıkmak hepimizin görevidir. Devlet herkesin hepimizin devletidir. Milli iradenin sahibi millettir. Eğer iktidarlar sadece kendilerine oy verenleri, millet ve onların iradelerini milli sayarlarsa o zaman demokrasiden ve milli iradenin sandık olduğundan nasıl bahsedebiliriz? Seçimler ve sandıklar bir irade beyanı olup kayıtsız şartsız teslimiyet değildir.

Sandıkta oy verdiğine seçimden bir ay geçmeden ne kadar pişmanlık duyan insanlar vardır. Elim kırılsaydı da oy vermeseydim diyen nice insanla karşılaşmışsınızdır.

Çubuk halkı 2004 ve2009 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçmişlerdir. Seçilen bu belediye başkanlarımız başarılı bir belediyecilik yapmışlar mıdır? Hiç bir şey yapmadılar demek yanlıştır. 2004’ te seçilenlerin neler yaptıklarını devletimizin mahkemelerinden öğrendik. 2009’dan beri yapılanlar ortada, Çubuk halkı şahittir.

Bunların hiçbiri gizli şeyler değildir. Herkesin bildiği şeylerdir. Biz kimseye hakaret etmedik, terörü övmedik, teröriste destek vermedik, sadece miting için gösterilen gayretin Çubuk için gösterilmesini istedik. Kıyamet koptu. Neden? Hem Ak Parti ilçe başkanlığı hem de belediye başkanımız kıyameti kopardı. Acaba Çubuk halkı durumu kavrar yahut olanları anlarda beceriksizlikleri anlaşılır korkusundan mı?

Biz Başbakana bir şey demedik.

Belediye ve Ak parti ilçe başkanına Üniversite nerede diye sorduk. Aldığımız cevap Üniversite’nin Çubuk’ta olduğu, temelinin filan tarihte atılacağı falan filan… Cevabını aldık. Çubuk’u bilen çubuk’lulara soruyorum! Üniversite bağındaş mevkiine yapılmayacak mıydı? Bağındaş neresi?  Dumlupınar neresi?

Başbakanımızın mitinglerine adam toplama yarışını Üniversiteyi bağındaşa getirmek için gösterselerdi koltuk sevdamız yok sözleri inandırıcı olurdu. Başbakanımızın gözüne girme yarışını Çubuk’luya hizmet yarışı olarak yapsaydınız dedik kıyamet koptu? Neden? Acaba Çubuk halkı gerçekleri görür mü diye. Korkunun ecele faydası yok. Çubuk halkı üçüncü defa aldanmaz demek istedik. ÇUBUK HALKI SİZİN FARKINIZA VARACAK ve diyecek ki yolunuz buraya kadarmış…

   Durmak yok yola devam(!)

Artık durma zamanı geldi sanırım. Ya da durdurulma zamanı geldi, çünkü çekilmez bir kahır gidilmez yol oldunuz.

2006 yılının son aylarında ilçemizde bulunan Askeri birlik taşındı. Birlikteki askerler rütbeli personel ve onların ilçeye olan maddi kazanımları da gitti. İlk günlerde birçok insanımız sevindi belki askeri birliğin gidişine. Zannetti ki askeri birlik gidince o devasa alanda biz ilçe halkına faydalı kazançlı neler neler yapılacak! Ama olmadı. O yıllarda belediyemiz bizim partimizden seçilen belediye başkanı tarafından yönetilmekteydi halkımız için fayda sağlayacak birtakım çalışmalar yapılmak isteniyordu ama seçimlerde Akp kazandı yıllar sonra sadece 2 yıllık bir yüksek öğrenim kurumuna tahsis edilmesine razı geldik ve bu okulda okuyan öğrencilerin çoğunun da Ankara’dan günlük otobüslerle gelip gitmesi ile yine bir kazanç elde edemedik. Yaklaşık 500 dönümlük bu arazinin atıl bir vaziyette kalmasını çok güzel bir hizmet olarak aldık.

Durmadılar yola devam ettiler. Burnunuza kötü koktu diye 2 ineği olup evinde bakanlardan tutunda 100 başlık besi yapan insanların ahırlarını mühürledi AKP Belediyesi. İlçemizin can damarlarından biri olan besicileri kovdu. Besicilerden elde edilen ticari kazanımların tamamını da elinin tersiyle itti Akp Belediyesi. Sözde organize hayvancılık alanı diye tahsis edilen bölgede halen inşaat devam ederken ve yıllardır bitirilememişken neden bu kadar acele edip bu işletmeleri mühürleyip ilçemizden gitmelerini sağladılar? Bu mu dur AKP nin hizmet anlayışı? Şimdi bu insanlar’a Polatlı ve Kazan Belediyesi kucak açtı ve o ilçelerde faaliyetlerine devam ediyorlar. Tabi ki besiciler giderde tavuk çiftlikleri durur mu? Durmaz çünkü durmak yok yola devam dediniz bir kere!

Tavuk çiftlikleri de bir bir kapatıldı. İşletmelerde çalışan ilçe halkı işsiz bırakıldı.

Bu hizmetlerinizin faydalarından bahsetmek lazım şimdi ilçe halkımıza:

Büyük baş, küçükbaş ve kümes hayvanları yetiştiricileri ilçemizden gidince yerlerine hangi işletmeler hangi yatırımcıları getirdiniz? Kaybedilen kazançların geri kazanılması için ne yaptınız? İşte hizmet burada başlıyor HİÇBİRŞEY YAPILMADI. Besi çiftliklerinin kuruldukları araziler şimdilerde satılık ve dönüp alacak yatırımcı yok. Neden yok? Çünkü yatırımcı aldığı bu arazide ne fabrika kurabilecek ne çiftlik yapabilecek nede pirim yapmasını umut edebilecek. Pirim yapmayan alıcısı olmayan yerinde sayan bir ilçe olduk ve bu ağır VEBAL de AKP belediyesinin boynunda bir yafta olarak tarihte yerini alacaktır. Bu gün esnafımız kazanamıyorsa bu gün ilçede ticaret her gecen gün zorlaşıyorsa bunun tek sorumlusu Akp belediyesinin sunduğu hizmetlerdir.

Demokrasinin bir gereği olarak seçimle gelen iktidara seçimlere kadar saygı duymak demek yapılan yanlış ve hatalı işlere susup onlar iktidar saygısızlık yapmayalım seçimlere kadar bırakalım ne yaparlarsa yapsınlar demek mi dir? AKP’nin belediyecilik anlayışı bu mudur?

Unutulmamalıdır ki haksızlık karşısında susan dil, şeytan dilidir. Şimdi sözlerimizle kalemimizle haksızlığın karşısındayız. İnşallah halkımızın teveccühü ile de seçimlerden sonra belediyemizi üzerindeki ölü topraklarından arındırıp örnek bir ilçe belediyesi haline getirmek için mücadelemize devam edeceğiz.

Durmak yok yola devam dedi Akp belediyesi ve dedelerimiz zamanından bu güne hizmet sunan askerlik şubesinin gidişine de seyirci kaldı. Şube gitti, personel gitti, ilçenin ekonomisine ufakta olsa katkı sağlayan bir kuruluş’ta tarihte yerini aldı. Her gecen gün nüfusu artan bir ilçede yaşıyoruz. Askerlik şubesine ihtiyaç duyduğumuzda Yenimahalle ye gitmek zorundayız. İşte bir hizmet daha! Ne kadar manidar değil mi?

Peki, biz %74 oy vererek ne kazandık hangi ayrıcalığımız oldu diğer belediyelerden farklı ne aldık ya da ne alabildik Büyükşehir’den?

Yatırımcılar mı doldu taştı? Yeni ticari ve ekonomik sektörler mi oluşturuldu?  Ya da bir cazibe merkezi haline mi geldik? Dışarı’dan ilçemize bakan insanlar gelişmiş kendini yenilemiş gezilmeye görülmeye değer bir Çubuk mu gördüler? Maalesef bunların hiçbiri olmadı olamadı. Takdir Çubuk’lu seçmenin takdir Çubuk’ ta nefes alıp veren tüm ilçe halkınındır. Bizlerin gördüğü bu olumsuzluklara pek tabi ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızda görmekte ve yaşanan olumsuzluklara şahit olmaktadır.

Tutup marifetmişçesine Belediyemizin gelirlerinden 13 kat fazla hizmet sunduk diyen Akp belediyesi bu gidişle 20 kat hatta 30 kat hizmet de sunabilir. Çünkü gün geçtikçe belediyenin gelirleri bir bir azaltılmakta belediye gelirsiz bırakılmaktadır. Durum böyle olunca sunulan hizmetlerin belediye gelirlerinden kat be kat fazla olması övünç kaynağı yerine utanç sebebi olmalıdır. Özrü kabahatinden büyük olan bu anlayış artık sunduğu hizmetsizliklerle tarihte yerini almaya hazırlanır haldedir. İş bilenin kılıç kuşananın olacaktır inşallah.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.