Çubuk Muhtarı Başkanını Seçti

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Muhtarı Başkanını Seçti

Çubuk’ta 83 muhtardan oluşan Çubuk İlçesi Muhtarlar Derneği 6. Olağan Genel Kurulunu yaptı.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurula Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Çelebi ve Mehmet Kuzal, CHP İlçe Başkanı Ali Naci Yeşiltepe, MHP İlçe Başkanı Recep Öz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Mertoğlu, İl Genel Meclis üyeleri Şerife Ayar ve Yücel Özbay, Belediye Meclis üyeleri, Cengiz Kılınç, Kemal Küçük ve Hüseyin Doğanay, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengiz Akbayrak, Çubuk Ticaret Borsası Başkanı Veli Demir, Yeşil Çubuk Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ahmet Güneş, Çubuk Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Yönetim kurulu Başkanı Hulusi Karadağ ve muhtarlar katıldı.

Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı (ÇUDEF) Recep Taş’ın divan başkalnlığını yaptığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kalender, derneğin 1999 yılında kurulduğunu hatırlatarak, bu güne kadar emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bugüne kadar 5 seçimli genel kurul yaptıklarını ifade eden Kalender, ilçedeki 83 muhtarın tamamının derneğe üye olduğunu ve bunun da kendilerine onur ve gurur verdiğini kaydetti.

Görev sürelerinde ciddi ve özverili olarak çalıştıklarını vurgulayan Kalender, “Tüzüğümüz dahilinde muhtarlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya ve sorunlarını gidermeye çalıştık. Derneğimizi mümkün olduğu kadar açık tutup muhtarlarımıza hizmet vermeye çaba gösterdik. Zaman zaman istişare toplantıları yaparak muhtarlarımızı bilgilendirdik, sorunlarını dinleyerek çözmeye çalıştık. Bugün itibariyle dernek başkanlığından ayrılıyorum. Yeni yönetime başarılar dilerim. Derneğimizin birlik ve beraberliği için yaptığımız ve yapacağınız katkılardan dolayı hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ise birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Belediye Başkanı olarak herkese eşit mesafede olduklarını anlatan Başkan Özden, “Çubuk’ta entrikaların ve Bizans Oyunlarının oynandığı dönemler artık bitmiştir. Seçilecek arkadaşlarımıza ben ve arkadaşlarım her türlü desteği vermeye hazırız. Bir gruba yakın, diğer gruba uzak değilim. Herkese eşit mesafedeyim. Çünkü kavga edildiğinde, onun kazananı olmuyor. Ben herkesin birlik ve beraberlik içinde olmasını diliyorum” diye konuştu.

Divan üyelerine de başarılar dileyen Başkan Özden, genel kurulun ilçeye ve muhtarlara hayırlar getirmesini dileyerek sözlerini tamamladı.

Seçime giren adayların konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. 83 muhtarın delege olduğu kongreye 80 delege katılırken, 2 oy da geçersiz sayıldı.

Genel kurulda Ali Çakır 22 oy, Burhan Önal 20 oy, Sadullah Çetinkaya 20 oy ve Sadık Can’da 16 oy aldı. Ali Çakır Başkan olurken, Mehmet Aydın, Murat Abazoğlu, Yücel Özdemir, Süleyman Abacı, Satılmış Ertürk, Veli Doğan, Mustafa Bal, Dursun Mercan, Halil İbrahim Altıntaş ve Mustafa Koç da yönetim kurulu üyeliklerine seçildi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.