Çubuk Turşu Festivali 10-16 Eylül’de Yapılacak

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Bu yıl 8. Düzenlenecek olan Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 10-16 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Çubuk’ta gençlerin bir araya gelerek kurduğu ”Genç Turşucular” grubunun ”Bizim Çubuk, Bizim Turşu: Gel ve Turşunu Kur” isimli projesi Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilirken, proje kapsamında Slovakya’dan ve İtalya’dan gelecek gençler Çubuk Turşusu kurmayı öğrenecek.

Çubuk’ta 7 arkadaşın oluşturdukları ”Genç Turşucular” grubunun, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Gençlik Programı Genel Koordinatörlüğü’ne sundukları proje kabul edildi. Proje sorumlusu Derya Çubuk, turşusu ile ünlü Çubuk’ta ilk defa turşu hakkında projeyi kendilerinin yaptıklarını söyleyerek, bundan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Projeye 17 bin Avro hibe aldıklarını kaydeden Çubuk, Slovakya’dan ve İtalya’dan ortaklarının olduğunu ve onlara turşu yapmayı öğreteceklerini ifade ederek, ”Projemiz kapsamında Slovakya ve İtalya ülkelerinden gelecek ortaklarımıza, 10-16 Eylül tarihlerinde 8. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali esnasında hem festivalimizi tanıtacağız hem de turşu kurma konusunda eğitimler vereceğiz. Biz de 24 Eylül-1 Ekim arasında Slovakya’ya ve 1-7 Ekim tarihlerinde de İtalya’ya giderek onların yöresel yemeklerini tanıyacağız” dedi.

Gençlerin çok yerinde bir proje yaptıklarını ve onları tebrik ettiğini söyleyen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, kaymakamlık olarak bu tür proje yapanlara her zaman destek olacaklarını belirtti.

Şahin, Çubuk turşularıyla ilgili Ankara Kalkınma Ajansına bir proje hazırlığında olduklarını da kaydetti.

Yorumlar (1)

  1. Metin diyorki:

    Kuzen, başarılarının devamını dilerim demek klisak bir söylem olur. farklı bir bakış açısıyla hayata sarılan bu adama farklı bir yorum yapmak gerekir. kendine iyi bak. tebrikler. site de güzel olmuş:)

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.