Çubuk Turşusu Yok Satıyor

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze, Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Benli, geçen yıl sebzelerin olgunlaşma zamanı yaşanan dolu ve şiddetli yağışlar nedeniyle umdukları hasadı yapamadıklarını bununla birlikte kış mevsiminin de uzun sürmesi nedeniyle satışların daha çok olduğunu söyledi.

Hem kooperatif, hem de üretici olarak satışlardan çok memnun olduklarını ifade eden Benli, “Ocak ayından itibaren ülke geneline yaptığımız toptan satışlarımız bitti. Sadece teşhir salonlarımızda perakende satışlarımız için ayırdığımız ürünler kaldı. Bunlarında toptan satışlarını yapmıyoruz. Çünkü ilçemize gelen misafirlerimize ve devamlı müşterilerimize yok dememek için elimizde bulundurmamız gerekiyor. Bu üründe çok az miktarda kaldı. Bazı çeşitlerimiz tamamen bitti. Bu yıl ürünlerimizin bu kadar kısa sürede bitmesinde kış mevsiminin uzun sürmesi de etkili oldu. Yani kış mevsiminin şiddetli olması ve uzun süre devam etmesi turşuculara yaradı” dedi.

Festivaller ile birlikte yapılan tanıtımların da pazarlamalarını çok kolaylaştırdığını söyleyen Benli, “Allaha çok şükür, iki yıldır ürünlerimiz çok erken bitiyor. Bu da üretici olarak bizlerin her sene kapasitemizi artırmamıza neden oluyor. Festival ve yapılan tanıtımlar müşterimizi sürekli artırıyor” diye konuştu.

İlçede geçimini turşu satarak sağlayan Selahattin Koç, ellerinde turşu kalmadığını söyleyerek, “Şu an elimizde turşu kalmadı. Turşu satışları diğer yıllara nazaran çok daha fazla, yani iki katı oldu diye bilirim. Şu anda ürün kalmadığı için büyük bir sıkıntı var. Toptan satışlar noktasındaki taleplere cevap veremiyoruz. Tezgahlarımızda pazarlamak amacıyla elimizde az bir miktarda ürün kaldı” dedi.

Çubuk Muhtelif Esnaflar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Gaffur Zengin ise Çubuk Belediyesinin, ilçenin ve ürünlerinin tanıtımı için çok büyük katkılar yaptığını belirterek Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve ekibine yapılan tanıtımlardan dolayı teşekkür etti.

Zengin, “Yapılan tanıtım ve etkinlikler sayesinde ilçemizde sirkülasyon olmakta ve böylelikle de esnafımız para kazanmaktadır. Bizim yaptığımız araştırmada bu yıl üreticimizin elinde turşu kalmadı” şeklinde konuştu.haberciniz.biz

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.