Çubuk’a Bin 500 Fidan Dikildi

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’a Bin 500 Fidan Dikildi

Çubuk Kaymakamlığı, belediye ve Orman İşletme Şefliği’nin katkılarıyla öğrenciler bin 500 çam fidanını toprakla buluşturdu.

Aşağı Çavundur Mahallesi’ndeki Selimiye Camii’nin yan tarafında gerçekleşen ağaçlandırma çalışmalarında, konuşan Kaymakam Cemal Şahin, ağaç dikmenin önemine dikkat çekti. Tarih kitaplarında ve Evliya Çelebi’nin ‘Seyahatname’ isimli kitabında ilçenin ormanlıkla kaplı olduğunun ve ormanlık alanlarda Timur’un fillerinin saklandığının yazıldığını hatırlatan Şahin, hayatta olan herkesi ağaç dikmeye davet etti. Kaymakam Şahin, şöyle devam etti: “Bizden önceki nesiller ve bizler orman varlığımızı çok müsrifçe kullanmışız. Ülkemizin ve bulunduğumuz şehrin orman varlığı bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunu nerden anlıyoruz, 1402 yılında bölgemizde yapılan Ankara Savaşı’nda Timur’un fillerini ağaçlıkta sakladığı yazılıyor tarh sayfalarında. Anlıyoruz ki yemyeşil olan Anadolu’muz maalesef şu anda birçok yeriyle bozkır halinde. Tabi ki sorumluluk sahipleri olan bizler şuan ki tabloyu içimize sindiremiyoruz. Ağaçlandırma bir milli davadır. Bütün öğrencilerimizi ve hayatta olan bütün insanlarımızı biz ağaç dikmeye davet ediyoruz. Biz istiyoruz ki yaşayan herkesin hayatta bir den fazla ağacı olsun istiyoruz.” dedi.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ise, göreve geldiklerin günde ilçede 2 adet koruluk olduğunu ve bunu 26 koruluğa çıkardıklarını söyledi. Eskiden olduğu gibi ilçenin Yeşil Çubuk olacak seviyeye gelinceye kadar ağaç dikeceklerini ve bu konuda çalışma yapmak isteyen kurum ve kuruluşlara her türlü desteği vereceklerini ifade eden Başkan Özden, vatandaşlara ağaç dikmeye teşvik etmek ve katkı vermek için başta mezarlıklarda olmak üzere çok sayıda çeşitli cinste fidan dağıttıklarını anlattı. Başkan Özden, “Bu organizasyonla birlikte 2011 yılı içerisinde belediye olarak diktiğimiz ağaç sayısı 7 bine ulaştı. Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz yeni organizasyonlarla bu sayıyı daha da çok arttırmayı hedefliyoruz” diyerek, organizasyona destek veren herkese katkılarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından İlçe Orman İşletme Şefi Serkan Gülünay tarafından öğrencilere ağaç dikmenin kuralları anlatıldı. Daha sonra öğrenciler, öğretmenler ve ilçe protokolü birlikte bin 500 çam fidanını yaklaşık 26 dönümlük alanda toprakla buluşturdu.

 

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.