Çubuk’ta Hayvanlar İçin Kampanya

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta Hayvanlar İçin Kampanya

Çubuk Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü, “Sokak Hayvanlarını Kısırlaştır, Aşıla ve Yaşat Kampanyası” başlattı.

Alınan bilgiye göre, Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Denge Veterinerlik Hizmetleri şirketi arasında imzalanan protokol kapsamında, şirkete ait mobil kısırlaştırma ve aşılama merkezi vasıtasıyla ilçedeki sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve aşılanmasına başlanıldı.

Kampanyayla şirket görevlileri tarafından toplanan sokak hayvanlarının öncelikle parazit tedavisi yapılıyor. Daha sonra gözetim altında tutulan hayvanlar kısırlaştırılarak, kayıt altına alınıyor. Kısırlaştırma operasyonu sonrası kontrolleri yapılan hayvanlara kuduz aşısı uygulanıyor.

Sağlık İşleri Müdürü Veteriner Hekim Mehmet Akif Topçu, yaptığı açıklamada, kampanya kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü park alanında başlatılan çalışmayla ilçe genelinde 250 sokak hayvanının kısırlaştırılması ile kuduz ve parazit aşılarının yapılmasının planlandığını belirtti. Kısırlaştırılan ve aşılanan köpeklere küpe takıldığını kaydeden Topçu, “Tüm sağlık kontrolleri yapılan hayvanlar iki gün boyunca bizim bakımımız altında kalacaklar sonra yine ait oldukları doğal ortama bırakılacaklar” dedi.

Gelen istek ve talepler doğrultundan ilçede ikinci defa kampanya başlattıklarını ifade eden Topçu, “Merkezde öncelikle hayvanların genel muayenesi yapılıyor. Burada hayvanlara küpe takarak kayıt altına alıyoruz. Kuduz aşılarını ve parazit iğnelerini yapıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Lokman Özden, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu konusuna çok önem veriyor. İkinci defa başlattığımız kampanyamıza vatandaşlarımızda ilgi gösteriyor. Evlerinde baktıkları hayvanları da getirmek suretiyle muayenelerini yaptırıyorlar” diye konuştu.

İlçelerine diğer ilçelerden kaçak yollardan sokak hayvanları bırakıldığını tespit ettiklerini de vurgulayan Topçu, bunları yapanlar hakkında cezai müeyyideler başlatacaklarının altını çizerek, “Sağlık işleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından toplanan sokak hayvanlarının büyük bir kısmının diğer ilçelerden getirilip ilçemize bırakıldığını tespit ettik. Sokak hayvanlarında bulunan küpelerden tespit ettiğimiz bu bulgulardan yola çıkarak, ilçenin giriş ve çıkışlarında geniş güvenlik önlemleri aldık. İlçe halkımızı da bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Herhangi bir şüpheli durumda 153 Zabıtayı aramalarını rica ediyoruz” dedi.

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.