Çubuk’ta Hedef ‘3 T’

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuk’un tarihi bir geçmişi ve doğal güzellikleri olduğunu söyleyerek ederek, ’’Çubuk artık elindeki fırsatları en güzel şekilde değerlendiren bir kent. Çubuk’ta hedefimiz tanıtım, ticaret ve turizmi artırmaktır’’ dedi.

Çubuk’un kültürel birikimlerini, doğal güzelliklerini ve yerel ürünlerini öne çıkararak kentin turizmde de öne çıkmasını sağlamayı hedefleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ’’Çubuk’u, tanıtımın da katkısıyla sağlık, turizm ve ticaret kimliğiyle öne çıkarmak istiyoruz. Bunun içinde ilçedeki diğer tüm sektörleri harekete geçireceğiz’’ diye konuştu.

’’Çubuk’un nimetlerini en iyi şekilde değerlendirelim’’

Çubuk’ta turizmin gelişmesi için gerekenin el birliği ile yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Özden, festivalle sağlanan kazanımların ve ticaretin sadece yılda dört gün değil, 12 ay boyunca sağlanması gerektiğini kaydetti. Hedeflerinin 12 ay boyunca insanların akın ettiği bir Çubuk olduğunu anlatan Başkan Özden, şunları söyledi:’’Üç ‘T’, yani tanıtım, turizm ve ticaret. Bunlarla biz Çubuk’un nimetlerini en iyi şekilde değerlendirelim istiyoruz. İlçemizde altyapı ile başladığımız çalışmalarımıza tanıtım, turizm ve ticareti artırıcı çalışmalarla devam edeceğiz. Bunun içinde tüm ilçe halkımızın da katkısı ve desteği ile gerekli yatırımları yapacağız. Çubuk başlı başına bir değer havaalanı, verimli toprakları, ilçemize has ürünleri, kriter gölü, yaylaları, şelaleleri, doğal güzellikleri, çalışkan ve kadirşinas insanları hepsi birer değer. Biz 2023 hedefimizi ortaya koyduk. Türkiye’nin geleceği turizmi, ilçemizin de geleceği olarak görüyoruz.’’

Çubuk’un turizmde gelişmesi için mutlak surette otellerin yapılması gerektiğine işaret eden Başkan Özden,  kentin her konuda eksikleriyle ilgilendiklerini belirterek, ’’Şehre otel gibi tesisler kazandırmak için girişimcileri ilçemize bekliyoruz. Bu, şehrin her konuda gelişmesini sağlayacaktır. İlçemizin en önemli kaynaklarından biri olan termal suyu yatırımların yapılması için en önemli neden olarak görebiliriz. Biz bu noktada girişimcilere her türlü katkıyı vermeye hazırız’’ dedi.

İlçedeki esnafın ve üreticilerin daha aktif olması gerektiğini vurgulayan Başkan Özden, ilçedeki eksiklerin giderilmesi konusunda gerekeni yaptıklarının altını çizerek, ’’Çubuk’ta materyal çok. Her konuda hem biz, hem de büyükşehir belediyemiz çalışıyor. Turizmin önemine inanıyorum ve Çubuk’un çok güzel potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Biz gereken çalışmaları yapacağız ama bizi esnafımız yönlendirmeli, ya da bizim yönlendirmelerimize uymalıdır.  Vatandaşlarımız, üreticimiz ve esnafımız da kendi üzerine düşeni mutlaka yapmalıdır. Dünyada birçok şehir tek özelliğiyle marka olmuş durumda. Çubuk’ta bu özelliklerin birçoğu var. Dağı, yaylaları, termali, tarihi ve kültürü var. Yaklaşık 5 milyon insanın yaşadığı büyük bir potansiyel olan başkentin hemen yanı başında bulunuyoruz. Esenboğa Havaalanımız ile uluslararası geçiş noktasındayız. İlçemizde artan nüfusa yeni istihdam imkanı sağlamamız gerekiyor. Turizm 35 sektöre iş alanı sağlıyor, turizm pastasından yeterli payı almak bu noktada çok önemli. Bunun için ilçemizin turizm konusunda önemli bir merkez olacağını düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.

Çubuk’un değerlerinin öne çıkarılması gerektiğini vurgulayan Başkan Özden,  Çubuk’ta 4 gün değil 12 aya yayılan bir ticaret olmasını istediklerini ve buna göre program yapılacağını sözlerine ekledi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.