Çubuk’ta İtikaf

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta bir kişi, Müslümanlar için inzivaya çekilme, maddi dünyadan arınma amacıyla gerçekleştirilen itikaf ibadetini Merkez Büyük Cami’de yapmaya başladı.

Şaban Keleş isimli vatandaş, ramazan ayının son 10 günü içerisinde yapılan ve Müslümanlar için inzivaya çekilme, maddi dünyadan arınma amacıyla gerçekleştirilen itikaf ibadetini Büyük Cami’de yapmaya başladı.

Büyük Cami’de itikaf için oluşturulan özel bölümde ibadetine başlayan Şaban Keleş (47), ilk defa bu yıl itikaf ibadetine başladığını belirtti.

Hz. Muhammed’in her yıl ramazan ayında bu ibadeti yaptığını hatırlatan Keleş, şöyle konuştu: “Allah bana bunu nasip ederse 10 gün boyunca bu ibadetimi yapacağım. Gün boyunca zaman buldukça dini yazılar ve Kur’an-ı Kerim okuyorum. Namazları kılıyorum. Bana ayrılan bölümde dünya ile ilişkimi kesip ibadetimi yapıyorum. Çocuklarım, eşimin yaptığı yemekleri bana getiriyorlar. Sağ olsunlar. Eşimden ve çocuklarımdan izin alarak bu ibadetime başladım. Bu yıl ilk defa yaptığım için biraz zorlukları oluyor. İlçede henüz kimse bu ibadeti bilmiyor. Allah nasip ederse önümüzdeki yıl da aynı ibadeti yapmak istiyorum. Manevi yönden insan rahatlıyor”dedi.

Çubuk Müftü Vekili Mehmet Türe ise kendilerine böyle bir istekle gelindiğinde çok sevindiklerini, bu ibadeti yapacak vatandaşlara her türlü kolaylığı sağladıklarını söyledi.

Türe, “Kardeşimiz 24 saat ibadet ederek, bütün Çubuk halkına ve Müslümanlara dua ediyor. Allah ibadetini kabul etsin” diye konuştu.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.