Çubuk’ta Önemli Değişmeler Oldu

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta Önemli Değişmeler Oldu

Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, Çubuk’ta son yıllarda önemli değişmeler olduğunu bu nedenle de tek yön uygulaması ve caddelerin yayalaştırılmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, yaptığı açıklamada, Çubuk’ta son yıllarda önemli değişmeler olduğunu bu nedenle de tek yön uygulaması ve caddelerin yayalaştırılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Atatürk Caddesindeki tek yön uygulamasına doğru olduğunu belirten Erdoğmuş,

“Atatürk Caddesi’nin tek yön yapılması trafik yoğunluğu nedeniyle kaçınılmaz bir durumdu. Ancak yol kenarına park edilen araçlar trafikte sıkışmalara neden oluyor. Bu konuda önlem alınmalıdır.” diye konuştu.

Geçmişte yaşanan çarpık yapılaşmalardan dolayı bugün sıkıntılarının yaşandığını belirten Erdoğmuş, şunları kaydetti:

“Trafikte yaşanan yoğunluk geçmişte yaşanan çarpık yapılaşmadan kaynaklanmaktadır. Kıbrıs Caddesi başlangıçta Çubuk’un tek caddesi konumundaydı. Bize göre tamamen kapatılması değil de tek yön olarak trafiğe açılması gerekmekteydi. Çubuk-Ankara arasında çalışan özel halk otobüslerinin küçük olduğu gerekçesi ile vatandaşlar şikayet ediyor. Esnafımız 60 ay gibi uzun vadelerde borçlanarak bu midibüsleri aldı. Şu anda halen borç ödemekte. Bu nedenle midibüslere büyütülmesi esnafı büyük bir borç batağına iter.”

Erdoğmuş, ayrıca özel halk otobüslerine Esenboğa Kavşağı’ndan sonra yolcu aldırılmayarak çifte standart uygulandığını kaydetti.

 

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.