Çubuk’ta Sağlık Turizmi Yapılabilir

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta Sağlık Turizmi Yapılabilir

Çubuk’un Melikşah mahallesindeki sulak bölgenin geliştirilmesi ilçeye büyük katkı sağlayacak.

Çubuk’u ziyaret eden Ak Parti Trabzon Milletvekili ve Ankara Milletvekili Adayı Cevdet Erdöl, jeotermal kaynaklara sahip Çubuk’ta sağlık turizmi açısından önemli adımlar atılabileceğini söyledi. 

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ve beraberindeki heyet ile birlikte Çubuk’ta bulunan jeotermal alanları incelediklerini söyleyen Ak Parti Trabzon Milletvekili ve Ankara Milletvekili Adayı Cevdet Erdöl, ilçedeki jeotermal kaynakların sağlık turizmine kazandırılması için önemli adımların atılabileceğini belirterek, şu bilgileri verdi: ’’Ankara çevresinde yeterince jeotermal kaynaklar bulunmaktadır. Bu jeotermal kaynakların olduğu ilçelerden biride Çubuk’tur. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Çubuk’a çok büyük katkısı olacaktır. Bu nedenle bu gün Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Metin Doğan ve beraberindeki heyet ile birlikte ilçedeki jeotermal kaynakları yerinde inceledik. Buradaki düşüncemiz şu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin katkıları ile Sağlık Turizmi açısından ve tedavi imkanları bakımından termal sulardan nasıl yararlanabiliriz, hangi şartlarda nasıl yararlana biliriz bunları değerlendirmeye çalıştık. Biliyorsunuz Yıldırım Beyazıt Üniversitesi sağlık yönü ağırlıklı bir üniversite. Sayın Valimizin ve Belediye Başkanımızın da desteğini alarak Çubuk’ta sağlık turizmi açısında önemli adımlar atmak istiyoruz’’ dedi.

İlçede spor kompleksi kurulması hakkında Belediye Başkanı Lokman Özden’in girişimleri olduğunu kaydeden Erdöl, olayların ihtiyaçları doğurduğunu vurgulayarak, ’’Olaylar ihtiyaçları doğurur, şimdi burada önemli bir miktarda orta öğretim ve ilköğretim talebesi var. Ancak yüksek öğrenim talebelerinin ihtiyaçları daha farklıdır. Yakın gelecekte 30 ile 40 binin üzerinde öğrenci olacak ve Çubuk büyüyecek. Bu ihtiyaca cevap verecek şekilde şuandan itibaren hazırlık yapılması lazım. Mevcut spor tesisleri yapılmalı bitirmeli ve belki ilaveler yapılmalıdır. Yeni ihtiyaçlar olacak onlara cevap verecek yeni projeler hazırlanmalıdır. Yeni yeni imkanlar oluşturulmalı çünkü çocuklarımız bunların hepsine layık olan çocuklardır. Başkaların çocuklarının aldığı eğitim ve spor alanları imkanlarını neden Çubuklu çocuklarımız almasın. Elbette Çubuk ve çubuk’ta öğrenim görecek herkes en iyisine layıktır. Bizde bunların hepsini yapmaya gayret göstereceğiz’’ diye konuştu

Ankara Valisi’nin ve Belediye Başkanın da desteğini almak sureti ile bir adım atacaklarını ifade eden Erdöl, Belediye Başkanı Özden’in kendilerine gösterdiği yerlerle ilgili çalışma başlatacaklarını da sözlerine ekledi.

Daha sonra konuşan Başkan Özden’de Prof. Dr. Metin Doğan ile birlikte heyet halinde Özlüce Köyüne gittiklerini ve sağlık turizmi konusunda ilçeye yapılabilecekleri yerinde değerlendirip incelemelerde bulunduklarını söyledi. Sünlü Mahallesinde bulunan 60 dönümlük alana spor kompleksi yapılması için girişimlerde bulunduklarını anlatan Başkan Özden, ’’Sayın vekilimize ben teşekkür ediyorum, taleplerimize duyarlılık gösterdiler. Ak parti döneminde halk ile içi içe bir yönetim var, ben ilçem adına çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun’’ dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.