Çubuk’ta Sebze Bahçe Ekim Hazırlıkları Başladı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta bahar aynın gelmesi ve toprağın tavına ulaşması ile birlikte bahçeler sürülerek, sebze tohumlar saçıldı.

Bahçelerine domates, biber, fasulye, bamya, marul, tere, taze soğan, patates, patlıcan gibi sebzelerin tohumlarını eken küçük çapta bahçe çiftçileri bir taraftan bahçelerini sürerken, bir taraftan da ekmeye başladılar.
Her yıl bahçesine sebze eken sebze çiftçisi Satılmış Gülcan, “Öncelikle toprak bize güç, enerji veriyor. Vücudumuzdaki elektriği alıyor. Bizi sağlıklı tutuyor. Her sene olduğu gibi bu sene de bahçemizi ekiyoruz. Gücümüz yettiğince yine ekeceğiz inşallah. Bizim önceliğimiz hormonsuz, organik sebze yetiştirmek. Kimsenin sağlığıyla oynamadan, tamamen doğal yöntemlerle yetiştirdiğimiz sebzeleri vatandaşın ağzına layık, lezzetli, saf kokulu bir şekilde üretime ve satışa sunacağız” diye konuştu.
Kendisi gibi herkesin kendine küçük de olsa sebze yetiştirmesini dile getiren Gülcan, “Sağlıklı sebze yemek hepimizin hakkı. Biz bu konuda vicdanen rahatız” dedi.
Sebze yetiştiriciliğine küçük yaşta başlayan Gülcan, bir taraftan da bahçesinde bulunan meyvelerin de bakımını yapıyor. Gelecek için sağlıklı bir neslin yine sağlıklı sebze ve meyvelerden oluştuğunu sözlerine ekledi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.