Çubuk’ta TOKİ’nin 486 Adet Konut Sahibini Buldu

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta TOKİ’nin 486 Adet Konut Sahibini Buldu

Çubuk TOKİ’nin dar gelirli aileler için yaptırdığı 486 konut sahibini buldu.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleşen kura törenine, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve hak sahibi vatandaşlar katıldı.

İşler, Ankara’nın 20 yıl önceki halini herkesin çok iyi bildiğini, kayaların üzerinde kuş yuvası gibi gecekonduların olduğu bir Ankara’dan, modern bir Ankara’ya geçildiğini belirtti. İşler, “Esenboğa Havaalanından Ankara’ya kadar adeta köy yolundaymış gibi gidilir ve gecekonduların içerisinden geçilirdi. Maalesef ülkemize gelen ziyaretçiler bu yoldan geçerek Ankara’mızın bu perişan halini görüyorlardı. Bu durum da bizi son derece rahatsız ediyordu. Ama şimdi çok kısa bir zamanda yolumuz yapıldı, yaklaşık 12 binin üzerinde gecekondu yıkıldı ve modern bir kentsel dönüşüm sağlandı” dedi.

Kaymakam Şahin ise yapılan konutlarda çok büyük emek olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı Özden de dezavantajlı kesim olarak bilinen öksüzlerin, yetimlerin, yoksulların AK Parti hükümeti döneminde korunup kollandığını ifade etti.

Yapılan konutlar hakkında da bilgi veren Özden, konutların bulunduğu bölgede alt yapı ve üst yapı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Burası herkesin başını sokabileceği, huzurlu mekanlar olacak” dedi.

TOKİ’nin ilçede yeni proje uygulayacağını bildiren Özden, “İkinci etap TOKİ konutlarının inşallah kısa sürede yapımına başlanacak. Bu kurada konut sahibi olamayan kardeşlerimizin, yeni yapılacak projede mutlaka konut sahibi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından çekilen kurayla 1’i şehit, 25’i engelliler için toplam 486 konut sahibini buldu.

Engelli Davut Tok’un konut sevinci, salonda duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.