Çubuk’ta ‘Urfa Sıra Gecesi’

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi Ekibi tarafından ‘Urfa Sıra Gecesi’ düzenlendi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede konuşan Çubuk Belediyesi Başkanı Lokman Özden, gençlerin kendi türkülerimize, değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkmaları ve unutmamaları için bu tip etkinlikler düzenlediklerini anlattı. Bu gün burada kültürlerin tezahüratının yaşandığını ifade eden Başkan Özden, “Ankaralılar ‘Ferfene Gecesi’ diyorlar, Çankırılılar ‘Yaren Gecesi’ diyorlar. Peygamberler Şehrinden gelen çok değerli dostlarımız da ‘Sıra Gecesi’ diyorlar. Adı ne olursa olsun bu gün bizim kültürümüzde, özümüzde olan değerlerimiz, türkülerimiz burada icra edildi” dedi.

Kültürümüzün, değerlerimizin çok güzel olduğunu anlata Başkan Özden, ancak ne yazık ki ekranlarda kötü olan şeyleri hep şimdiye kadar kendi değerimiz gibi yutturmaya çalıştıklarını vurgulayarak, “Ankaralı ne bileyim ne, Çubuklu ne bileyim ne, diyerek hakaret edenler, kötülük edenler ve insanlara küfredenlerin adına müzik diyorlar. Bu gün burada bu güzide topluluk, içimizden geldiği gibi türkülerimizi, sevgi dolu türkülerimizi söylediler. Dolayısı ile ben değerlerimize, ilkelerimize bağlıyım. Dolayısı

ile ben güzel olan şeyleri seviyorum, asla çirkinliği sevmem. Bizim gençlerimiz 14, 15 yaşındalar ama türkülere eşlik ediyorlar. Hakareti kimse sevmez ondan dolayı biz ne verirsek gençlerimiz onu alıyor. Aslında yetiştirmek istediğimiz gençlerimiz, bu güzel nesil, kendi değerlerimizle köklerimizle çok daha güzel olacağına inanıyorum” dedi.

Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi ekibini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Başkan Özden, ilerleyen günlerde farklı kültürlerin etkinliklerine de yer vereceklerini dile getirerek, “Öğrencilerimizin ilgisi beni çok mutlu etti” diye konuştu.

Anadolu kültürlerinin her birinin ayrı bir güzelliğe ve özelliğe sahip olduğuna işaret eden ekip başı Abdurrahman Karadağ ise “Bizim gibi birçok topluluk kültürünü yaşatarak gelecek nesillere aktarmak için yurt içinde ve dışında birçok etkinliğe katılıyor. Biz de elimizden geldiğince kültürümüzü gittiğimiz kentlerde en iyi şekilde tanıtıyoruz. Düzenlediğimiz sıra gecesiyle de vatandaşları eğlendiriyoruz” dedi.

Gecede, Belediye Başkanı Özden, Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi ekibi, ekip başı Abdurrahman Karadağ’a plaket verdi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede, Urfa yöresine ait eserler seslendirildi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Tuncay Acehan, MHP Çubuk İçe Başkanı Sait Aydos, okul müdürleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı geceye katılanlar da müzik eşliğinde halay çekti. Ayrıca etkinlik kapsamında sahnede yapılan çiğ köfte protokol üyeleri ile izleyenlere ikram edildi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.