ÇUDEF Genel Kurulu Yapıldı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Dernekler Federasyonu’nun (ÇUDEF) 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

İki listeyle gidilen genel kurulda, genel başkanlığa aday olan mevcut başkan Recep Taş yeniden genel başkan seçildi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi-nde gerçekleştirilen genel kurula, TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, Memur-Der Genel Başkanı Cengiz Özbay, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, Ak Parti İlçe Başkanı Dr. Tuncay Acehan, CHP İlçe Başkanı Vural Çokcan, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Kızılay Çubuk Şubesi Başkanı Selahattin Koç, Belediye Meclis Üyeleri ve delegeler katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından, divan başkanlığını Ali Rıza Ercan-ın yaptığı 46 derneğin bir araya gelerek kurduğu Federasyonun 4. Genel Kurul toplantısına geçildi.

218 üst kurul delegesinin katılımıyla yapılan ÇUDEF’in Genel kurulunda, başkan adaylığı için Yavuz Tansel Demirok ve Recep Taş yarıştı. Çekişmeli geçen seçimde üç dönemdir Federasyon Genel Başkanlığı görevini yürüten kurucu genel başkan Recep Taş, 218 Oyun 158-ini alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

Taş, yaptığı konuşmada, “Hangi ekol, erkan, inanç ve felsefi anlayıştan olursa olsun, hiçbir kardeşimizi ötekileştirmeden, yargılamadan, her birini yaratılmışların en şereflisi kabul ederek kucaklamak, evrensel değerlerden de taviz vermeden insanlık onuruna sahip çıkma azim ve gayretinde olmak düsturumuz olmuştur. Geldiğimiz bu noktada memnuniyetle belirtmeliyim ki hedefimizden şaşmadık. Çubuk ve çevresinde 46 kardeş kuruluşu bir araya getirerek bir büyük aile oluşturduk” dedi.

Sivil toplumun yükselişi ve gelişmesi ancak demokratik bir zeminde gerçekleşe bileceğini ifade eden Taş, kent konseyinin yeniden dizayn edilmesinin zorunluluğuna da dikkati çekti.

Kendilerine bağlı derneklere ve Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneğine katkılarından dolayı Belediye Başkanı Lokman Özden’e de teşekkür eden Taş,”Aramızda yoklar ama, insanı adam yerine koyan kaymakamlarımız var. İlçemizin her köşesinde bizleri bağırlarına basan tüm hemşerilerimize, eşime, beraber çalışmaktan büyük onur duyduğum çalışma arkadaşlarıma ve vefakar dernek başkanlarıma da teşekkür borçluyum” diye konuştu.

ÇUDEF’in seçilen yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Recep Taş, Hüseyin Bulut, Hamdi Güngör, Baki Demirbaş, Mustafa Kılık, Cazip Öztürk, Mustafa Öztürk, Metin Taşyürek, Ali Rıza Güney, Satılmış Çayır, Yakup Ülgü, İsmail Esim, Ali Tokdemir, H.Hüseyin Arslan, Osman Şahbudak, Süleyman Can, Mustafa Özdemir, Fuat Tuyan, Mesut Yaşar, Hayri Yılmaz, Cemalettin Aydos, Ali Babadan, Aytekin Şen, Ümit Polat ve Satılmış Özer. Denetim kurulu listesi, Hasan Özyürek, Adem Ünlütürk, Hatice Erkan, Ali Güner, Şuayip Paşayiğit. Disiplin kurulu listesi ise, Mehmet Yurtseven, Erol Özbek, Ramazan Sarıkaya, Ali İhsan Yılmaz ve Fatih Küçük.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.