Dünya Çapında Bir Başarı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk,  kazandığı ulusal ve uluslar arası proje yarışmalarında adını duyurmaya devam ediyor.

32 ülkeden 4017 projenin yarıştığı Düş Çizgisi Uluslararası Tasarım Olimpiyatı’nda yapılan değerlendirmeler neticesinde Çubuk’ta bir proje finale katılmaya hak kazandı.

2012 yılında İlköğretim, Lise ve Üniversite seviyesindeki öğrencilere tasarım şuurunu kazandırma ve bu vesile ile farklı kültürlere mensup bireyleri bir araya getirmeyi amaçlayarak düzenlenen tasarım yarışması dünya genelinde çok geniş bir yankı uyandırdı.

Amerika`dan Japonya`ya, Nijerya`dan Moğolistan`a, İngiltere`den Pakistan`a çok geniş bir yelpazede 32 ülkeden 4017 kişi başvurmuştur. Yapılan değerlendirme neticesinde dünya genelinden 120 tasarım final için Türkiye`ye davet edildi.

Çubuk İlköğretim Okulu Aysun Köseçavuş‘un danışmanlığında öğrencilerinden Ayşe Sevra Pehlivan‘ın tasarımı Uluslar arası Tasarım Olimpiyatı olan “Düş Çizgisi”nde finalde yarışmaya hak kazandı.

“Cezvem Bölmeli Keyfimi Görmeli” adlı projesiyle yarışan Çubuk İlköğretim okulu, Ankara’dan finalde yarışmaya hak kazanan tek okul oldu.

Finalistlere resmi Davet Mektupları, Finalist Bildirgeleri ve Elçilik Yazıları başvuru sırasında kullanılan e-posta adreslerine, okul müdürlüklerine, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine, Ülkeler için Milli Eğitim Bakanlıklarına ve Türkiye Büyük Elçiliklerine e-posta ve faks yolu ile gönderildi.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak: “Öncelikle organizasyona onlarca ülkeden başvuran binlerce katılımcı arasından seçilip finale katılmaya hak kazanan ve uluslar arası yapılan bu yarışmada Ankara’yı ve İlçemizi temsil edecek olan öğrencimizi ve bu süreçte öğrencimizi destekleyen danışman öğretmenimizle birlikte kurum yetkililerini tebrik ediyoruz. İlçemize bu gururu yaşatan başarılı öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz” dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.