Emlakçı ve Müteahhitleri Boykotta

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Pursaklar da emlakçılar ve müteahhitlerden oluşan Sahibinden.com’u Boykot Platformu tarafından toplantıda sıkıntı ve isteklerde masaya yatırıldı.

Sektörün sıkıntı ve isteklerinin yer aldığı programa, Ankara Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, Hürriyet Emlak Satış Müdürü Önder Çoban, Milliyet Emlak Ankara Bölge Sorumlusu Mikail Doğanay, Emlak Jet Ankara Bölge Müdürü Erhan Göral, Pursaklar Emlakçılar Platform Fahri Başkanı Mahmut Bent, emlakçılar, müteahhitler ve davetliler katıldı.

Pursaklar Emlakçılar Platform Fahri Başkanı olarak Mahmut Bent, sahibinden sitesinin üyelik sisteminde yıllık 1700 TL den aylık 1500 TL yapması ve ilanlardan çok fazla ücret talep ettiğini ve bunu boykot etmek için emlakçılardan üyeliklerini tutanak ile sildiklerini belirterek, Sahibinden’i neden boykot etmemiz gerekiyor. Dernekleşmenin önemi ve yapılması gerekenler konularına değindi.

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım konuşmasında ise: “ Oda olarak sektörün sıkıntılarını biliyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapacağız”dedi.

Kaçak emlakçılar için yeni tasarının meclise sunulduğu belirten Ankara Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, “ Bu site olmaz başka bir site olur. Bu şekilde başka canavarlar ortaya çıkarmayalım. Gelin bizim odamızda birleşelim. Burada birlik olalım. Birlikte mücadele edelim. Emlakçıların sıkıntılarını ve yapılması gerekenleri oda olarak biz biliyoruz” dedi.

Meclise verilen kararla odaya kayıtlı olmayan yani kaçak emlakçılara yeni yasada 3 yıl hapis ve 58 bin TL ceza verileceğini de belirten Taylan: “Bizde kaçak emlakçılar için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Emlak sektörü hakkında kanun ve yasaları slayt şeklinde açıklayan başkan Taylan daha sonra emlakçıların sorularına cevap verdi.

Hürriyet Emlak Satış Müdürü Önder Çoban da: “Bizim sitemizin % 95 emlakçı ilanıdır. Burada güçlü olan emlakçıdır. Emlakçı güncel ilanını nereye koyuyorsa aslında işin % 50’si oraya gidiyor. İşin % 50’si size diğer kalan kısmıda da bizim işimiz” dedi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.