Engelliler Korosu Kurulacak

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Engelliler Korosu Kurulacak

Çubuk Belediyesi tarafından engellilerden oluşan bir koro kurulması için çalışma başlattı.

Çubuk’ta Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, ‘Engeller Müzikle kaldırılacak’ sloganıyla kurulacak olan ve hayatı yaşamaya hiçbir şeyin engel olamayacağı mesajının verileceği koroda, ilçede yaşayan engelliler yeteneklerini sergileyecek.

Eğitim çalışmalarını Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapacak olan koroya, 15 ila 35 yaş arasında ritim tutabilen, enstrüman yorumlayabilen, sesine güvenen ve engel durumu bu çalışmaları gerçekleştirmeye engel olmayan herkes başvurabilecek. İlk etapta 25 ila 30 kişiden oluşması öngörülen koroda karma müzik aletleri kullanılacak.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, engelli çocukların neler yapabileceğini göstermek ve hayata daha sıkı bağlanmalarını sağlamak istediklerini söyledi.

Özden, engellilerin toplumsal yaşama doğrudan katılmasını sağlayan sanatsal faaliyetlere ağırlık vermeyi amaçladıklarını belirtti.

Engellilerin katılacağı bir müzik çalışması yapacaklarını dile getiren Başkan Özden, “Bu amaçla öncelikle Türk Halk Müziği Korosu oluşturmaya karar verdik. Öğreticiliği ve şefliğini kendisi de bir engelli olan hocamız Bünyamin Çevik’in yapacağı koroya türkü söyleyen, söylemek isteyen, bir enstrüman çalan engelli arkadaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

Haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.