Eski Başkan Kriz MHP de Yarattı

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk MHP ilçede Recep Öz krizi yaşanıyor.

Belediye Meclis üyeliği müracaatlarının son günleri yaklaştıkça sancılarda artmaya başladı.

BBP bunu ilk günlerde atlatırken, Ak Parti ve MHP’de ilk sıralarda yer alma sancıları da artmaya başladı.

MHP İlçe teşkilatındaki birçok üyenin ve bazı meclis üyesi aday adaylarının Recep Öz’ün belediye meclis üyesi listesine yazıldığı takdirde istifa edeceklerini söylüyorlar.

Haklılar mı? Yerden göğe kadar haksızlar.

Bir defa MHP ilçe teşkilatının bu konuda söz söylemeye hakkı ne kadar var? MHP ilçe yönetiminin belediye başkan aday adaylığı süresince taraf olduklarını cümle alem biliyor.

Daha düne kadar Başkan adayının yanında durmayan, son günlerde birlik beraberlik görüntüsü vermeye çalışan, İlçe teşkilatının Hayati Tamer’in yapacağı listeye müdahil olmaları ne kadar doğru olacak.

İlçe teşkilatının istediği aday adayı, aday olsaydı Hayati Tamer’in veya diğer aday adaylarının yanında olan kaç kişiyi meclis listesine alırdı?

Her aday adayına aynı mesafedeyiz söylemlerine rağmen taraf olduklarını sağır sultanın bile duyduğu siyaset arenasında İlçe teşkilatı Hayati Tamer’in elini rahatlatmak için Recep Öz’ün meclis üyeliğini tartışmak yerine şimdiye kadar çoktan istifa etmeleri gerekirdi.

İlçe teşkilatı çalışıyor mu?  O da tartışılır.

Recep Öz’e gelince söylenecek çok söz var.   Bir dönem ilçe sekreterliği, bir dönem ilçe başkanlığı yapan, halen İl yöneticisi olan Recep Öz’ün meclis üyesi olma hakkı yok mu?

Mevcutların hepsinden fazla hakkı var. Olması da gerekir.

Yıllardır partinin çilesini çeken, vatandaşların, ölümünde düğününde her türlü etkinliklerinde her zaman yer alan Recep Öz’ün gösterdiği fedakârlığı mevcut ilçe yönetiminden ve meclis üyesi olmak isteyenlerden kaç kişi göstermiştir?

Şimdi çıkıp, kimsenin Recep Öz’ meclis üyeliği listesinde yer alırsa istifa ederiz demeye hakkı yok. Eğer istifa edilecekse İlçe yönetiminin taraf olduğu aday adayının, aday olamadığı gün istifa etmesi gerekirdi.

Geçen seçimlerde listede yer alan meclis üyesi adayların hakkından çok, eğer bir hak varsa, o hak da hakkı olan, Recep Öz’dür,

Recep Öz’ün bu listede yer alması da en doğal hakkıdır.

Haber: Refik Bayram

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.