Esnaflar Mali Genel Kurulda

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin 40. Mali Genel Kurulu yapıldı.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan Mali genel kurulda, Divan Başkanlığını Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Muhittin Köksal yaptı.

Mali genel kurulu izlemek isteyen basın mensupları Kooperatif Başkanı Hulusi Karadağ ve kooperatif çalışanları tarafından salondan dışarı çıkartıldı. Divan Başkanı Köksal ise basını salona davet etti.

Görüşmelerde söz alan kooperatif üyelerinden Fatih Neşeli, yönetim kurulu faaliyet raporlarında haklarında dava olmadığının okunduğunu ifade ederek, Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 2011/238 esas numaralı davada Hulusi Karadağ dahil bazı kişilerin sahte evrakla kredi kullandırmak suçundan hüküm giydiklerini ileri sürdü. Neşeli,”Bu ceza ertelendiği için açıklanmamış olacağını düşünüyorum. Bunların tutanaklara geçmesini istiyorum” diye konuştu.

Neşeli’nin konuşmasının ardından iddialara yanıt vermek için söz alan Hulusi Karadağ, “Bir üyemiz, ‘benden para aldı, yanlış yaptı, beni dolandırdı’ desin, görevimden istifa ederim” diyerek, daha önce verdikleri bir kredi ile ilgili kefillerin kendilerini dava ettiğini söyledi.

Ankara’da açılan davada kendilerine verilen cezanın ertelendiğini anlatan Karadağ, “Mahkeme, bize 3 sene ceza verdi ve cezayı 10 aya indirerek para cezasına çevirdi, para cezasını da ‘sen bir yanlışlık yapmışsın, bir daha yapma- dedi, 5 sene erteledi. Biz devletin makamlarına saygılıyız” dedi.

Karadağ, hakkındaki iddiaları reddetti.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.