Fatih Projesine Çubuk’ta Hazırlık

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Fatih Projesine Çubuk’ta Hazırlık

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların akıllı tahtalarla donatılması ve ders kitaplarının bilgisayar ortamına taşınmasını öngören Fatih Projesi’ni uygulamaya hazırlanıyor.

Bakanlığımızın gelecek projeksiyonları doğrultusunda gerçekleştirmeyi planladığı teknolojik dönüşümün ilçemizde de gerçekleşebilmesini sağlamak adına okullarımızdaki teknolojik imkânların verimli kullanması çalışması başladı. Bu kapsamda ilçe Müdürlüğü AR-GE birimi okullarımızdaki akıllı tahtaların projeksiyon vb. cihazların kullanımına yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştiriyor.

İlçede düzenlenen paylaşım günleri etkinliği sonucunda teknolojik ekipmanların kullanılamaması bir sorun olarak ortaya çıktı.

İlçe Müdürlüğü AR-GE birimi bu sorunun çözümüne yönelik ilk faaliyetini Çubuk Anadolu Lisesinde gerçekleştirdi. Yapılan akıllı tahta kullanımı eğitimi faaliyetine okul personelinin büyük bir bölümü katıldı. Tahtanın kurulumunu teknik özelliklerini ve kullanım yöntemlerinin anlatıldığı etkinlikte öğretmenlerimiz birebir uygulama yapma imkânı buldu.

Aynı zamanda Dumlupınar İlköğretim Okulunda da Akıllı Tahta kullanılmaya başlanmış, 3/A sınıf Öğretmeni Kenan Taş Akıllı tahtayı sınıfında bir yıldır kullandığını, Öğrenme araçlarıyla donatılan akıllı tahta sayesinde artık öğretmen ve öğrencilerin teknoloji dünyasına hızla adım attığını, akıllı tahta vesilesiyle, öğrencilerin derse aktif katılımının daha iyi sağlandığını, Öğretmen tahtanın yazılı ve görsel şablonları, işitsel kaynaklarını kullanarak hem kolayca dersi planlayabildiğini hem de öğrencilerin derse katılması için bir cazibe oluşturduğunu dile getirdi.

İlçe genelinde eğitim veren diğer okullarımızda, teknolojinin eğitimde kullanımına yönelik çalışmalara, Fatih projesine hazırlık kapsamında (Fırsatları Arttırma,Teknolojiyi İyileştirme, Hareketi)  hızla devam ediliyor.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.