Fırınlar TBMM Gündeminde

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Ankara’daki fırınlar TBMM gündemine taşındı.

İçişleri eski Bakanı Muammer Güler son 5 yılda Başkent’te uygunsuz üretim yapan 359 fırına ceza kesildiğini ve en fazla para cezasının Çubuk’ta fırınlara kesildiğini açıkladı.

En Fazla Para Cezası Çubuk’a Kesildi

5 yıl içerisinde yapılan kontrollerde en fazla para cezası 18 bin 754 TL ile Çubuk’taki fırınlara kesildi. İlçeler arasında en az (4) fırına sahip olan Çubuk’un bu kadar fazla para cezası yemesi çok manidar olsa gerekir. Bu açıklamanın ardından Çubuk’taki fırınların bu kadar fazla cezayı hangi kusurlarından ötürü yedikleri sorusunu sormak gerekir diye düşünüyoruz.

En fazla idari ceza Keçiören’e

Güler, son 5 yıllık döneme ilişkin kapatılan ve para cezası kesilen fırınların sayısını tek tek açıkladı. En fazla idari para cezasının Keçiören’de kesildiği belirtildi. Bu ilçeyi Polatlı, Kazan, Altındağ ve Mamak’ın takip ettiği de vurgulandı.

YENİÇERİ MECLİSE TAŞIDI

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Ankara’daki ekmek fırınlarını Meclis gündemine taşıdı. Yeniçeri, Başkent’te ekmek ve unlu mamul üretimi yapan işletmelere yönelik denetimlerle ilgili soru önergesi verdi.

5 YILDA 359 FIRINA YAPTIRIM

BU önerge ise fırınlarla ilgili korkunç gerçeği ortaya çıkardı. İçişleri eski Bakanı Muammer Güler önergeyi yanıtlayarak Ankara’da 2008 – 2013 yılları arasında yapılan denetimlerde uygunsuz saptanan 359 fırına ceza verildiğini ifade etti.

İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, son 5 Başkent’te uygunsuz üretim yapan 359 fırına ceza verildiğini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri tarafından Meclis gündemine taşınan Başkent’te ki fırınların durumu korkunç gerçeği ortaya çıkardı.

İçişleri eski Bakanı Muammer Güler tarafından yanıtlanan soru önergesinde Ankara’da 2008-2013 arasında yapılan denetimlerde uygunsuz olduğu saplanan 359 firma ceza kesildiği belirlendi.

Yapılan denetimlerin ardından Başkentlilerin sağlığını hiçe sayan, vatandaşın ekmeğiyle oynayan işyerlerine para cezası yağdırıldı. 5 yıl içerisinde yapılan kontrollerde en fazla para cezası 18 bin 754 TL ile Çubuk’taki fırınlara kesildi. Kazan’daki işyerlerine 10 bin 500 TL, Mamak’taki işyerlerine ise 4 bin 70 TL para ceza verildi. Son 5 yıllık dönemde kapatılan ve para cezası kesilen fırınların sayısı ilçe ilçe de açıklandı. Bakan Güler, Ankara’da uygunsuz üretim yapan fırınlar arasında en fazla idari para cezasının kesildiği ilçeyi Keçiören olarak açıkladı. Denetimlerde Keçiören’de 142, Polatlı’da 110, Kazan’da 31, Altındağ’da 23, Mamak’ta 17 fırının takibe takıldığı ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.