Fiyat Uygun Olunca Esnafın Tercihi Suriyeli

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Ülkelerindeki iç savaş ve yönetim baskısından kaçarak Ankara’ya da gelen Suriyeliler, ilçede kimsenin yapmak istemediği birçok işi yapıyor.

Hem ucuz işçilik, hem de kimseye mudane etmeden işçi bulan esnaf ve eleman arayanlar, kolaylıkla Suriyeli işçi bulabiliyor.

Ankara’da, Suriyeli sığınmacılar, istihdam edecek çoban bulmakta zorlanan besicilerin de yüzünü güldürdü. Her türlü işin yanı sıra çobanlık yapan Suriyeliler, bin 300 ila bin 500 lira ücretle hem aile bütçelerine destek oluyor hem de bir gün dönmeyi hayal ettikleri ülkelerine gittiklerinde zorlanmamak için para biriktirmeye çalışıyor.

İlçede çok sayıda sığınmacı şehir merkezinde ve köylerde işçi olarak istihdam ediliyor.

Çoban bulmakta zorlanana besiciler, şu aralar canlı hayvan sayısında bile artış yapmaya başladı. Ayrıca daha uygun fiyata çalışıyorlar.

İlçe genelinde birçok işyeri ve bölgesinde hemen hemen her yerde rahatlıkla görebileceğimiz Suriyeliler sayesinde ölü sektör dediğimiz birçok sektörü de canlandırdı.

Bu sayede işini ticaretini büyüten birçok esnaf oluştu. Gurbette olduğu için ilçeye de ayak uyduran Suriyelileri Ankara’da kabullendi. Artık onları sektörün her yerinde görmek mümkün.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.