Geleneksel İftar Yemeği

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk’ta Geleneksel İftar Yemeği

Çubuk’ta, 22 yıldır her Ramazan ayında iftar yemeği dağıtılıyor.

İlçede yaşayan Mustafa Kalaycı (62) tarafından organize edilen ve Milli Görüş Aşevi adı altında faaliyet gösteren aşevi, 22 yıldır her Ramazan ayında iftar yemeği dağıtımını sürdürüyor. Aşevine, ilçe esnafının ve hayırsever vatandaşların gönüllü olarak getirdiği yemeklik malzemeleri Kalaycı ve beraberinde aşçılık yapan Cemal Culha (68), Emin Şahin (58) muhtaçlara iftar yemeği olarak sunuyor.

Hayırsever esnafın ve vatandaşların desteğiyle sürdürülen ve her yıl geleneksel hale getirilen iftar yemeği dağıtımını büyük bir haz ve şevkle yaptıklarını söyleyen Mustafa Kalaycı, her gün yaklaşık bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek çıkardıklarını belirtti.

Yemek almak için hiçbir şart ve soru sorulmadığını vurgulayan Kalaycı, her yıl sürdürdükleri iftar yemeği yardımlarının gün geçtikçe arttığını ifade etti. Hayırsever bir vatandaşın kendilerine tahsis ettiği iş yerinde yemeklerin yapılıp dağıtıldığını kaydeden Kalaycı, şunları kaydetti: “Barbaros Mahallesi Kordon Sokakta Yeşil Çubuk Parkının karşısında bulunan bu iş yerinde bu yılda bin kişilik yemek çıkartarak dağıtıyoruz. Bu yemeklerin malzemesini esnafımız bize getiriyor. Biz sadece hayırseverlerimizden yemeklik malzeme kabul ediyoruz. Her isteyen istediği malzemeyi alıyor ve bize getiriyor. Bizde gelen malzemelere göre her gün farklı yemek çıkartıyoruz. Buraya gelen hiçbir vatandaşımıza hiçbir şekilde soru sormuyoruz. Sadece getirdikleri kaplara istedikleri kadar yemekleri koyuyoruz ve gidiyorlar. Büyük çoğunluğu et yemeği, pilav ve çorba olmak üzere günde üç çeşit yemek çıkartıyoruz. Maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen halkımızın katkılarıyla günde bin kişilik yemek dağıtıyoruz. İnsanların birbirini anladıkları Ramazan ayında böyle bir güzelliğe vesile olan hayırsever insanlarımız teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız ” dedi.

Ramazan ayı boyunca hiç kesilmeden devam eden yemek dağıtımından dolayı teşekkür eden Hasan Hüseyin Onbaşı, özellikle yemek için gelenlerden hiçbir belge alınmaması ve soru sorulmamasının çok anlamlı olduğunu belirtti.

Onbaşı, “Ramazan boyunca her gün yemek dağıtmak kolay iş olmamasına rağmen, bunu yıllardır her Ramazan ayında yapıyorlar. Binlerce kişi bu yardımlar sayesinde mübarek Ramazan’da evine sıcak yemek götürebiliyor. Her geçen yıl yardımlarını arttırarak devam ettiren Mustafa Kalaycı ve hayırseverlere teşekkürü bir borç biliyoruz” diye konuştu.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.