Gıda Tacirlerine Göz Açtırılmıyor

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Yenimahalle’de Menşei Belli Olmayan Ürünler İmha Edildi.

Devlet vatandaş işbirliğinin en güzel örneklerinden birisi olan 174 ALO Gıda Hattı’na gelen ihbarlar, gıda tacirlerine göz açtırmıyor.

Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 174 ALO Gıda Hattı’na gelen her ihbarı titizlikle değerlendiriyor. Ankaralıların bu hatta olan ilgisinden memnun olan müdürlük, gelen ihbarlarla gıda denetimlerini daha etkin yürütüyor. Başkent Ankara, bu hatta en çok başvuru yapan iller arasında İstanbul’un ardından ikinci sırada geliyor.

Yenimahalle İlçe Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekipleri geçen hafta 174 ALO Gıda Hattı’na yapılan şikâyetler üzerine gerçekleştirilen denetimlerde 53 adet petek bal ve bir tonu aşkın kuruyemişe el koyarak, ürünlerin yakalandığı iki ayrı işletmeye de toplam 5 bin 320 TL idari para cezası uyguladı.

Bir markette etiketsiz bal satıldığı yönünde gelen ilk ihbar üzerine harekete geçen ekipler, yaptıkları denetimde izlenebilirliği sağlanamayan 150 kg. ağırlığındaki 53 adet petek bala el koyarak, balları imha etti. Ekipler, markete de 2.660 TL idari para cezası uyguladı.

Bir işletmenin sattığı kuruyemişlerde çöp çıktığı iddiasıyla gelen ikinci ihbar üzerine yapılan denetimde ise etiketsiz satılan ürünlere rastlandı. Ceviz, leblebi, kuru kayısı gibi birçok kuruyemişten oluşan bir tonu aşkın ürünün izlenebilirliğini sağlayamayan işletmeye 2.660 TL idari para cezası uygulandı. Ürünlere de el koyan ekipler, ürünleri katı atık tesisinde imha etti.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.