Gökçek, Akyurtlu Sanayicilerle Bir Araya Geldi

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Gökçek, Akyurtlu Sanayicilerle Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Akyurt’ta bulunan Büyük Anadolu Otelinde Akyurtlu sanayicilerle bir araya geldi.

Akyurtlu sanayicilerin büyük ilgi gösterdiği toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, ASKİ genel müdürü Kamil Kılıç, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, AKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Kelemcisoy ve yüzden fazla sanayici katıldı.

Akyurtlu sanayiciler adına bir konuşma yapan AKSİAD başkanı Azmi Kelemcisoy “Üyelerimize neden Akyurt diye sorduğumda hep şu 3 cevabı aldım;

1-      Arazi fiyatlarının uygun olması,

2-      Havaalanına yakın oldukları için tüm Türkiye pazarına ve tüm dünya pazarına yalnızca birkaç saatlik uzaklıkta olması,

3-      İlçedeki özel sektörün kamuyla olan dayanışması ve bununla birlikte oluşan sinerjinin sanayiciye olan olumlu etkisi.

Cevabını aldım” şeklinde konuştu.

Azmi KELEMCİSOY’dan sonra kürsüye gelen Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş yaptığı konuşmada “Biz Uluslararası Fuar Alanı için 1800 dönüm yer ayırdığımızda bazıları “hayal” dedi. Ama Büyükşehir Belediyemizin ve hükümetimizin desteğiyle bu proje hayaldi gerçek oldu” dedi.

 

Bürokratlarıyla birlikte toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akyurt sanayisinin alt yapısına karşılıksız destek verdiklerini, 13 bin dolayında olan çalışan sayısının bugün 17 bin olduğunu, ancak bu rakamı 50 bine çıkarmak istediklerini söyledi. Hükümetin ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin Ankara projelerini anlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’te Gökçek, 1 milyon 800 bin metrekarelik bir alanda yapılacak fuar alanın Akyurt için büyük bir şans olduğunu ifade ederek, “Akyurt’a büyük değer katacak olan fuar alanının temellerini 3-4 ay içinde atacağız. Binalar prefabrik olacağı için 3 ay içinde biter diye düşünüyorum. Otoparklar hariç, muhtemelen 50 bin metrekare kapalı, 100 bin metrekare açık alan şeklinde toplam 150 bin metrekare olarak başlayacağız. Onu oteller ve sosyal tesisler takip edecek. Havaalanı için de Başbakanımız bize güzel bir sürpriz yaptı. Biz 44 kilometrelik metro hattının bitirilmesi için kendisine ricada bulunmuştuk. Sayın Başbakan Kızılay-Esenboğa arasında da bir metro hattını yapacağını söyledi. 25 kilometrelik bu hattın Kızılay-Ulus-Bent Deresi-Yıldırım Beyazıt Meydanı-Akyurt Kavşağı-Fuar alanı-Esenboğa güzergâhında olacak” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Gökçek, Akyurtlu Sanayici ve İş adamlarının sorunlarını dinledi. Toplantının sonunda Kalemcisoy, Gökçek’e ve Ayantaş’a plaket takdim etti. Gökçek, daha sonra Akyurt’ta bulunan Oscar Makine tesislerini bu fabrikada yapılan elektrikli arabayla gezerek üretim hakkında bilgi aldı.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.