Gülen Medyası Fezaya Uçuruldu

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Gülen Cemaati ve FETÖ terör örgütü olarak bilinen 17 medya kuruluşuna kayyum atandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Feza Yayıncılık A.Ş. bünyesinde bulunan Zaman gazetesine İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından kayyum getirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine mahkemenin aldığı kayyum kararının sadece Zaman gazetesini kapsamadığı ortaya çıktı. Mahkemenin gerekçeli kararında Zaman’ın da altında faaliyet gösterdiği FEZA Gazetecilik A.Ş.’ye 3 kayyum atandı. Kararla Cihan Haber Ajansı ve Aksiyon dahil 17 yayın organının yönetimi de devlete geçti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine İstanbul 6. Sulh Hakimliği’nin aldığı kayyum kararının sadece Zaman gazetesini değil, FEZA Gazetecilik A.Ş’yi de kapsadığı anlaşıldı. Kararla FEZA Gazetecilik A.Ş’nin çatısı altında faaliyet gösteren Cihan Haber Ajansı, Aksiyon dergisi dahil 17 yayın organının yönetimi kayyuma geçti.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararda, şirketin çıkardığı Zaman Gazetesi’nin FETÖ/PYD örgütünün yayın organı haline geldiği kaydedildi. Gazetenin FETÖ yapılanmasının faaliyetlerine katıldığı, faaliyetlerini meşru göstermek ve propagandasını yapmak üzere çalıştığı kaydedildi. Kayyum ataması ile bu faaliyetlerin önüne geçilebileceği düşünülen kararda, ceza muhakeme kararı 133/1 maddesi gereği, Sezai Şengönül, AV. Tahsin Kaplan ve AV. Metin İlhan’ın kayyum olarak atanmasına karar verildi.

Bu kişilerin, FEZA Gazetecilik A.Ş’nin yönetim organlarının tüm yetkilerine sahip olduğu ve kayyumlara her bir şirket başına 10 bin TL ücret bağlanacağı öğrenildi.

1986’dan beri faaliyet gösteren Zaman gazetesi Feza Yayıncılık A.Ş. altında faaliyet gösteriyordu. Kayyum atama kararı ile Meydan Gazetesi, Today’s Zaman, Cihan Haber Ajansı, Aksiyon Dergisi, Zaman Kitap, Cihan Medya Dağıtım, Irmak TV, Radyo Cihan, Zaman Amerika, Zaman Azerbaycan, Zaman, Avusturya, Zaman Avrupa, Zaman Bulgaristan, Zaman Kazakistan, Zaman Romanya, Zaman Türkmenistan’ın yönetimi de kayyuma devredildi.

Meydan Gazetesi ve Samanyolu haber gibi bazı web siteler ise yurt dışı sunucularından yayın yapmaya devam ediyor.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.