Herkes Kuran-ı Kerim Okumayı Öğrenecek

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Herkes Kuran-ı Kerim Okumayı Öğrenecek

Çubuk’ta yaşlılara yönelik Kuran-ı Kerim Okuma kursu açıldı.

Çubuk İlçe Müftülüğü’nce organize edilen ve Yukarı Çavundur Mahallesi’nde bulunan gönüllü imamlar tarafından uygulanacak projeyle, kuran-ı kerim okumayı bilmeyen 40-80 yaş aralığındaki kişilere kurs veriliyor.

Öğretici Cengiz Sarudaş, “bu yaştan sonra Kuran öğrenemem” diyenlere Kuran öğretmek için projeyi uyguladıklarını belirterek, “Çeşitli nedenlerle Kur’an öğrenmeye fırsat bulamayan 20 vatandaşlarımıza vakit aralarında kurslar düzenliyoruz. Onlara bu yaşta da Kuran öğrenebileceklerini anlattık ve hatta bunun garantisini verdik. Bu projeyle vatandaşlarımızı Kuran öğretiminden mahrum bırakmak istemiyoruz” dedi.

Kuran-ı Kerim derslerinin yanından dini bilgiler de verdiklerini ifade eden Sarudaş, yaşları 70’i bulan öğrencilerin öğrenme azmini takdir etti.

Kursa katılın Ali Usta (80), Kuran-ı Kerim bilmemenin büyük bir eksiklik olduğunu bildirerek, “Hocalarımız bizleri ve toplumu düşünerek böyle hayırlı bir işe sebep oldular. Önce bizlere öğrenebileceğimizi inandırdılar ve daha sonrada öğretmeye başladılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.