Kalp Dostu “Alıç” Şehre İndi

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Kalp Dostu “Alıç” Şehre İndi

Çubuk’un Karadana, Dedeler, Küçükali  gibi   yüksek köylerinde yetişen kış mevsimin habercisi olarak bilinen alıç meyvesi toplanıp köylüler tarafından satılmaya başladı.

Daha çok kayalık yerlerdeki çalılıklar içinde ve ormanlarda yetişen kırmızı ve sarımsı renkte olan alıç, sonbahar mevsiminde vatandaşların rağbet ettiği meyveler arasında yer alıyor.

Alıçı tesbih şeklinde dizip kendi tarzında yaptığı bir sopa parçasında tanesini 1 TL’den satan köylü vatandaş İzzet Yurtoğlu, satışlardan oldukça memnun olduğunu belirterek, `Vatandaşlar alıca yoğun ilgi gösteriyor. Çok faydalı kalp dostu olarak bilinen bir meyve olduğu herkes tarafından biliniyor”  dedi.

Alıcın 10 metreye kadar yükselebilen, dikenli, beyaz veya pembe çiçekli bir ağaç olduğunu, meyvelerinin ise 6-10 milimetre çapında, esmer veya kırmızı renkli olduğunu ve hakkında bir çok bilgi öğrendiğini belirten  Yurtoğlu; “Alıç, hafif ekşimsi lezzetli bir meyvedir. Alıcı daha çok kalp ve damar hastaları tercih etmekte. Sinir sistemini yatıştırıcı, hafızayı güçlendirici, idrar söktürücü ve kabız yapıcı etkileri de var. Kalp ve beyne olan kan akışını artırdığı, kalbi düzensiz atışlara karşı koruduğu, kalbin kasılma gücünü artırdığı, kan basıncını dengelediği, çiçeğinin ise zayıflamak için bire bir olduğu biliniyor” diye konuştu.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.