Kar Tatili

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Çubuk ta Kar Tatili

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle tekrar beyaza bürünen ilçe de okullar 29 Şubat Çarşamba ile 01 Mart Perşembe günü 2 gün tatil edildi.

Ayrıca Ankara Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar, kalp ve böbrek yetmezliği ile kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanların ve engelli kamu personelinin 1 gün süreyle idari izinli sayılacağını bildirdi.

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, yaptığı açıklamada, gün içerisinde açılan köy yollarının akşam yoğunlaşan kar nedeniyle tekrar kapandığını söyledi.

Şahin, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karar gereği, ilçe genelinde eğitim veren tüm ilköğretim ve liselerde 2 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle belediye ve köy hizmetlerine bağlı ekiplerin yol açma çalışmalarına devam ettiğini anlatan Şahin, “Yüksek kesimlerde karla birlikte tipide etkili oluyor. Bu nedenle açılan tüm yollar tekrar kapanıyor. Meteorolojiden gelen don ve buzlanma uyarılarını da dikkate alarak, bir gün süreyle okulları tatil ettik. Ayrıca, tüm vatandaşlarımızı uyarıyorum, rüzgar kuzeyden esiyor. Bu durumda soba zehirlenmelerine karşı vatandaşlarımızın tüm önlemlerini ve tedbirlerini almaları gerekmektedir” dedi.

Çubuk Belediye anons sistemi ile akşam saatlerinde ilçe halkı bilgilendirildi.

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.