Katı Atık Yeniden Ekonomiye Döndü

  • Firma YetkilisiBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • TelefonBelirtilmedi
reklam

Firma Hakkında

Katı Atık Yeniden Ekonomiye Döndü

Çubuk’ta katı atık ve ambalajlar kaynağından ayrıştırılarak 704 ton katı atık yeniden ekonomiye kazandırıldı.

Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü katı atık ve ambalajları kaynağından ayrıştırarak yeniden ekonomiye kazandırıyor.

Çubuk Belediyesi’nin “Katı atık ve ambalajlar çöp değildir. Geleceğimiz için geri dönüştürelim” sloganıyla başlattığı çöpte geri dönüşüm projesinde, ekonomiye kazandırılan katı atık miktarı 704 tonu aştı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hedeflerinin bu yıl bin ton olduğunu belirterek vatandaşlardan bu konuda destek istedi.

Özden, yürüttükleri Geri Dönüşüm Projesiyle katı atık, ambalaj, pil ve bitkisel yağları kaynağında ayrıştırarak yeniden ülke ekonomisine kazandırdıklarını belirterek, “Şu an çok iyi noktadayız. Kaynağından toplanarak ayrıştırılan çöp miktarı aylık ortalama 58 tona ulaşmış durumda. Bu rakamı aylık 80 tonun üzerinde tutmayı hedefliyoruz. Ambalajlar, katı atık ve bitkisel atık yağlar çevremize telafisi çok güç zararlar veriyor. Bu projemizle atıklar kaynağında ayrı ayrı toplanarak ayrıştırılıyor, daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geri dönüşüm tesislerinde işlenerek yeniden ülke ekonomisine kazandırılıyor” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bir yılda 40 bin 110 ton evsel atık toplandığını söyleyen Özden, “Belediye sınırları içerisinde 30 mahallede çöp toplanmaktadır. Merkez 7 mahallede 106 bin 653 metrekare alanda çöp alınmaktadır. Yine merkezde 44 bin 64 metre kare alan ise Elle süpürülmektedir. Bunlarla birlikte Cumhuriyet, Yavuz Selim, Barbaros ve Yıldırım Beyazıt mahallelerimizde de çöp poşeti sistemiyle biriken çöpler akşam 20: 00’dan sonra günlük olarak toplanarak çöp döküm sahasına naklini sağlamaktayız. Aynı zamanda ilçe sınırları içerisindeki boş arazilerin temizliğini periyodik olarak yapıyoruz” diye konuştu.

 

Haberler.com

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.